Emma Watson rozdaje darmowe książki. Ukryła je na całym świecie

Data: 2019-12-28 20:56:49 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

To nie kolejna magiczna sztuczka ze świata Harry’ego Pottera. Emma Watson, popularna aktorka znana z roli Hermiony w cyklu o Harrym Potterze, kolejny raz ukrywa po świecie książki. Teraz czytelnicy mają czas na to, by odnaleźć egzemplarze rozdane przez aktorkę.

Film Małe Kobietki Emma WatsonFot. kadr z filmu Małe kobietki, Emma Watson / (c) Wilson Webb / mat. prasowe UIP

Emma Watson nie kryje swojej fascynacji literaturą. Z tego też powodu pragnie zarażać innych swoją pasją do czytania. Tego roku, podobnie jak przed laty, zaangażowała się w świąteczną akcję rozdawania książek.

Czytaj także: "Harry Potter" zakazany w szkole! Rodzice: książka "infekuje umysły i dusze"

Popularna aktorka, znana z roli Hermiony w cyklu filmów o nastoletnim czarodzieju Harrym Potterze, ukryła łącznie 2 tysiące książek w ramach międzynarodowej akcji Book Fairies – Książkowe Wróżki.

Tym razem aktorka rozdała egzemplarze Małych kobietek, powieść wydaną po raz pierwszy w 1868 roku, stworzoną przez Louisę May Alcott. Małe kobietki przedstawiają losy czterech młodych kobiet i ich matki, które muszą radzić sobie z rzeczywistością, pod nieobecność ojca będącego na wojnie secesyjnej.

Czytaj także: Egzemplarz Harry’ego Pottera sprzedany za ponad 133 tysiące złotych! 

Co ciekawe, Małe kobietki niedawno zostały zekranizowane po raz kolejny. Tym razem w filmowej adaptacji udział wzięli znani aktorzy: Saoirse Ronan, Florence Pugh, Meryl Streep czy Timothée Chalamet. W filmie wystąpi także Emma Watson, stąd właśnie wybór Małych kobietek jako lektury rozdawanej przez aktorkę w tym roku.

Czytaj także: „Znajdź mnie” – pierwsze informacje o kontynuacji „Tamtych dni, tamtych nocy”

W akcję zaangażowane zostały 38 państwa, w tym Polska, a na poszczególne kraje przypisani są konkretne „Książkowe Wróżki”. Niestety, Polska nie należy do tych państw, do których dostarczone zostaną książki przez Emmę Watson.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Małe kobietki
Louisa May Alcott10
Okładka książki - Małe kobietki

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy