„Znajdź mnie” – pierwsze informacje o kontynuacji „Tamtych dni, tamtych nocy”

Data: 2019-08-14 13:11:21 Autor: pobarski
News - „Znajdź mnie” – pierwsze informacje o kontynuacji „Tamtych dni, tamtych nocy”

Wiemy już, jak wygląda okładka drugiej części popularnej książki Tamtych dni, tamtych nocy André Acimana. Jakie są najnowsze informacje na temat kolejnej powieści?

Tamte dni, tamte noce André Acimana okazały się wielkim sukcesem, kiedy na ekranach kin pojawił się film z udziałem Timothée Chalametem oraz Armie Hammerem. Chociaż książka zadebiutowała kilkanaście lat temu, to właśnie w ubiegłym roku stała się bestsellerem.

Czytaj także: Znamy datę premiery kontynuacji "Tamtych dni, tamtych nocy"

W pierwszej części poznaliśmy historię Elio, młodego chłopaka, spędzającego wakacje we Włoszech w domku letniskowym wraz z rodzicami. Do domku przyjeżdża wówczas Oliver – doktorant, który w słonecznej Italii pracować ma pod okiem znanego profesora, ojca Elio.

Niespodziewanie pomiędzy mężczyznami zaczyna rodzić się uczucie, którego się nie spodziewali. Jednak relacja pomiędzy Elio a Oliverem nie jest tak prosta, jak typowe nastoletnie romanse.

Dziś na swoim profilu na Facebooku polski wydawca książki – Wydawnictwo Poradnia K – zamieściło polską okładkę drugiej części tej historii. Od paru miesięcy wiadomo już, że autor po latach stworzy kontynuację. Dodatkowo, choć ta informacja nie jest potwierdzona, to jednak po kinowym sukcesie, twórcy filmu być może zdecydują się także na produkcję kolejnego filmu.

Czytaj także: Druga część „Tamtych dni, tamtych nocy” już w przyszłym roku?

Druga część dotyczyć będzie w głównej mierze postaci Samuela – ojca Elio, a zarazem profesora, który podczas wakacji pod swoje skrzydła przyjmował studentów. Tym razem Aciman skupi się na losach mężczyzny – jego nieudanym małżeństwie i przeprowadzce z Florencji do Rzymu. Nie zabraknie jednak także Elio i Olivera, teraz już dorosłych ludzi, mających poukładane życie osobiste i zawodowe.

Druga część z cyklu nazywać się będzie Znajdź mnie (ang. Find me). W Znajdź mnie André Aciman przedstawia losy bohaterów po 20 latach od wydarzeń z pierwszej części. Premierę zaplanowano na październik tego roku. Autorem polskiego tłumaczenia jest Tomasz Bieroń.

Czytaliście pierwszą książkę o Elio i Oliverze? A może oglądaliście film?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Znajdź mnie
0
Okładka książki - Znajdź mnie

Znajdź mnie to kontynuacja bestsellerowych Tamtych dni, tamtych nocy. W nowej powieści Andre Aciman przedstawia historię znanych już czytelnikom bohaterów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje