Pakiet Empik Premium za darmo na dwa miesiące!

Data: 2020-03-17 14:23:34 Autor: Piotr Piekarski

Minister Edukacji ogłosił właśnie, że planowane jest przedłużenie zamknięcia szkół aż do Świąt Wielkanocnych, nie wiemy też, jak długo potrwa stan zagrożenia epidemicznego, za sprawą którego zamknięte są między innymi wszystkie księgarnie w dużych centrach handlowych. Zagrożenie koronawirusem, zamknięcie kin, teatrów i wielu księgarń nie oznacza jednak braku dostępu do nowości wydawniczych. Księgarnia Legimi udostępniła pakiet e-booków i audiobooków całkowicie za darmo, naprzeciw czytelnikom wychodzi również Empik, udostępniając miłośnikom kultury dwa miesiące dostępu do pakietu Empik Premium całkowicie za darmo. Oznacza to 60 dni bezpłatnego dostępu do ponad 11 tysięcy e-booków i audiobooków, dostawę zamówień złożonych w sklepie Empik.com za darmo – kurierem i do paczkomatów a także atrakcyjne zniżki cenowe. Sieć salonów przygotowuje także e-spotkania autorskie online oraz internetowe warsztaty dla dzieci. Ponadto księgarnie Empiku, które nie mieszczą się w centrach handlowych, pozostają otwarte.    

Obrazek w treści

Czytaj także: Co to jest Empik Premium?

W sytuacji zagrożenia epidemicznego ci z nas, którzy tylko mogą, przenoszą się do domowych biur, pracują zdalnie, niektórzy skorzystali także z dodatkowego urlopu w celu sprawowania opieki nad dzieckiem. Początkowo spodziewaliśmy się, że przerwa w nauce i zamknięcie kin trwać będzie tylko do 27 marca, wszystko wskazuje jednak na to, że szkoły zamknięte będą aż do 12 kwietnia – czyli do Wielkanocy – podobnie może być w przypadku centrów handlowych, kin, teatrów, bibliotek. Stanowczo niewskazane jest wybieranie się do sal zabaw, muzea są zamknięte, wiele osób rezygnuje nawet ze spacerów w obawie przed zakażeniem. Cała aktywność odbywa się w domu – rodzice chętnie sięgają więc po książki, zabawki czy gry planszowe. Rzecz w tym, że te dostępne w domu od lat szybko zaczynają dzieciom się nudzić. A że zakupów w centrach handlowych nie zrobimy, część z nich przenosi się do sieci. Tyle że zakup książek wystarczających na niemal miesiąc codziennej lektury to bardzo wysokie koszty, część klientów odstraszają również wysokie koszty przesyłki.

Co daje pakiet Empik Premium?

I tu sprawę ułatwia pakiet Empik Premium. Przede wszystkim daje on dostęp do ponad 11 tysięcy ebooków i audiobooków całkowicie za darmo. Po drugie: gwarantuje darmową dostawę zamówień złożonych w sklepie Empik.com kurierem i do paczkomatu. Można kupić książki, gry planszowe, zabawki, ale też wiele innych produktów będących w asortymencie sklepu.   

Jak skorzystać z Empik Premium całkiem za darmo?

Żeby aktywować swój darmowy kod, należy wejść na stronę: www.empik.com/czas-w-domu i podać swój adres e-mail. Wówczas otrzyma się dalsze instrukcje.

Spotkania autorskie online z Empikiem

W związku z tym, że nie odbywają się spotkania autorskie, wydarzenia kulturalne czy koncerty, zamknięto kina i teatry, wielu miłośników kultury może odczuwać brak dostępu do ulubionej rozrywki. Tu naprzeciw oczekiwaniom czytelników wychodzi Empik. Od 24 a 26 marca o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku będzie można śledzić na żywo spotkania z Katarzyną Puzyńską, Janiną Bąk i Anną Ficner-Ogonowską, które będą opowiadały o swoich najnowszych książkach, odpowiedzą też na pytania internautów. W późniejszych dniach spotkania z autorami online będą organizowane dalej – będziemy o nich informowali na bieżąco.

Warsztaty dla dzieci online

W związku z pandemią koronawirusa odwołany został tegoroczny Festiwal Przecinek i Kropka. Zamiast tego Empik organizuje warsztaty online „W domu jest fajnie, i kropka!” Podczas wirtualnych spotkań będzie można znaleźć inspirację do wspólnych zabaw oraz ciekawych rozmów. Młodzi naukowcy ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki pokażą, jak przeprowadzić kapitalne eksperymenty naukowe z wykorzystaniem rzeczy, które znajdziemy w każdym domu.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.