Uwielbiany przez czytelników księgarz stracił pracę po 20 latach. Klienci: "Fantastyczny człowiek"

Data: 2024-05-08 09:10:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Księgarz po 20 latach spędzonych w księgarni znanej sieci stracił pracę. Post o jego zwolnieniu trafił do sieci, a klienci księgarni domagają się reakcji ze strony księgarń.

salon sieci empikfot. ilustracyjna / salon sieci Empik / fot. Granice

Empik jest jedną z największych księgarń w Polsce, której salony znajdziemy zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach. Choć firma zatrudnia tysiące pracowników na różnych stanowiskach, to w ostatnim czasie w sieci zrobiło się głośno na temat zwolnienia księgarza salonu Empik w jednym ze śląskich miast. 

Empik stracił „twarz i serce” jednego z salonów

Sprawa dotyczy księgarza, który do tej pory pracował w salonie sieci Empik w Tychach (woj. śląskie). 2 maja 2024 r. na profilu Joanny Popielewskiej na Facebooku pojawił się długi wpis na temat zwolnienia pana Roberta, który w salonie popularnej sieci księgarskiej przepracować miał ponad dwie dekady. 

Przeczytaj także: Nela Mała Reporterka już nie taka mała. W tym roku zdaje maturę!

Według umieszczonych przez nią informacji, księgarz pracować miał w salonach Empiku od 2001 roku i dla wielu tyszan jest uważany za twarz i serce księgarni. Wpis szybko stał się viralem: udostępniony został przez ponad 600 osób, a niemal 200 umieściło komentarze. Wśród nich nie brakuje pochwał w stronę księgarza:

– Mój ulubiony doradca punktu. Zawsze uśmiechnięty i pomocny w poszukiwaniach, a do tego posiadający ogrom wiedzy – czytamy w jednym z nich.

Księgarz-encyklopedia bez pracy

Niestety wraz z początkiem maja pan Robert otrzymał wypowiedzenie. W swoim wpisie pani Joanna poprosiła internautów o wsparcie oraz pomoc w znalezieniu nowej pracy dla mężczyzny. Zaznacza ona również, że jej post nie ma na celu hejtu skierowanego w sieć księgarń. Lokalni klienci Empiku zauważają także, że przyczyną zwolnienia może być likwidacja salonu w obecnej galerii Tychy CityPoint. I choć część dotychczasowych pracowników miała zostać przeniesiona do otwierającego się właśnie nowego salonu w mieście, to nie przeniesie się tam znany tyszanom księgarz.

Przeczytaj także: Powieść Colleen Hoover „Verity. Coraz większy mrok” zostanie zekranizowana!

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy sieć Empik. Anna Gut-Mostowy z Biura prasowego Empiku potwierdza, że faktycznie salon, w którym pracuje pan Robert, zostanie zamknięty: 

Rzeczywiście, możemy potwierdzić, że salon Tychy City Point zostanie zamknięty, jednak 25 kwietnia otworzyliśmy w Tychach nowy sklep - w Galerii Kwiatowej. W takich sytuacjach standardowo proponujemy Pracownikom zamykanego salonu pracę w alternatywnej lokalizacji i tak było również w przypadku Pana Roberta

– wskazuje rzeczniczka sieci. 

Jak udało nam się ustalić, pracownicy sieci otrzymali informację o planowanym zamknięciu salonu na początku marca tego roku.

Pan Robert, po przedstawieniu propozycji dalszej współpracy, nie zdecydował się na jej kontynuację i złożył wypowiedzenie

— słyszymy ze strony sieci.

Gut-Mostowy dodaje, że sieć docenia zaangażowanie księgarza i zaproponowała mu propozycję pracy w powstałym właśnie salonie, którą tę zdecydował się ostatecznie odrzucić:

Doceniamy jego wieloletnie zaangażowanie i doświadczenie, a wsparcie i sympatia klientów to najlepsze potwierdzenie jego ważnej roli w tyskim Empiku. Ostatecznie, po przedstawieniu propozycji Panu Robertowi, zdecydował on o niekontynuowaniu współpracy

– słyszymy.

Mimo próby kontaktu, naszej redakcji nie udało się porozmawiać z samym księgarzem. Pod wpisem na Facebooku pani Joanny klienci i klientki nie kryją żalu. Wpis udostępniony został także przez konkurencyjną, działająca w mieście księgarnię Bookszpan:

To wspaniały księgarz (tak, nie boimy się użyć tego słowa), który przyciągał do salonu Empiku w City Poincie mnóstwo tyszanek i tyszan... Jego fachowość, znajomość tematu i ponad 20-letnie doświadczenie w pracy doceniliście niejednokrotnie, wiemy to, bo często nam o tym mówicie podczas wizyt w naszej księgarni

Do tej pory w Tychach działały dwie księgarnie sieci Empik. Pierwszy z nich w najstarszej w Tychach galerii City Point, a drugi – w konkurencyjnej Gemini Park. Po otwarciu nowego salonu w Galerii Kwiatowej, salon zlokalizowany w Tychy City Point został zamknięty w sobotę, 4 maja 2024 r. Poza dwoma Empikami, na terenie Tychów działają jeszcze wspomniana księgarnia Bookszpan oraz Księgarnia św. Jacka.

Przeczytaj także:


Tagi: literatura, księgarnie, rynek książki, rynek wydawniczy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje