Erotica 2022 – oto pierwszy polski film od Netflixa. Za scenariusz współodpowiedzialna Olga Tokarczuk

Data: 2020-06-25 11:41:39 Autor: pobarski

Jak zapowiedział właśnie popularny serwis streamingowy Netflix, już jesienią tego roku na platformie zadebiutuje pierwszy film oryginalny od Netflixa w polskiej produkcji. Nazywać się będzie Erotica 2022

Obrazek w treści

Netflix ogłosił właśnie, że jesienią tego roku na popularnej platformie zadebiutuje nowa polska produkcja oryginalna. Tym razem będzie to antologia filmowa stworzona przez znane polskie reżyserki oraz pisarki.W obsadzie znalazły się natomiast cenione polskie gwiazdy kina.

Erotica 2022 - opis 

Erotica 2022 to nowy projekt od Netflixa, który ukaże widzom historię alternatywnej rzeczywistości, w której rola kobiet jest znacznie bardziej zdeprecjonowana. Kobiety w ukazanych przez reżyserki historiach mają ograniczone prawa, za to jasne wyznaczone obowiązki, których muszą się trzymać. 

Czytaj także: Netflix zekranizuje "Sto lat samotności"

W świecie, w którym kobiety są produktami, macierzyństwo obowiązkiem, a seksualność tłamszona, pięć bohaterek stawia czoła rzeczywistości pełnej absurdów, niezdrowych relacji, braku prawdziwych emocji i samotności – pisze o swoim nowym projekcie Netflix. 

Erotica 2022 - w prace zaangażona Olga Tokarczuk?

Za realizację projektu odpowiadać będą znane polskie artystki. Reżyserią zajmą się Olga Chajdas, Anna Jadowska, Katarzyna Adamik, Jagoda Szelc i Anna Kazejak. Scenariusz antologii powstał zaś na podstawie opowiadań stworzonych przez znane pisarki - Gaję Grzegorzewską, Grażynę Plebanek, Joannę Bator, Ilonę Witkowską i Olgę Tokarczuk.

Czytaj także: Olga Tokarczuk z tytułem Honorowego Obywatela Warszawy

W produkcji zagrać mają natomiast Julian Świeżewski, Sara Celler Jezierska, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss i Sebastian Pawlak. 

Erotica 2022 - kiedy premiera? 

Na ten moment nie jest znana dokładna data premiery nowego filmu od Netflixa. Jak zapowiedziała firma, antologia swoją premierę mieć będzie jeszcze tego roku. Mówi się, że na platformie streamingowej produkcja zadebiutuje już jesienią.  

Polskie produkcje na Netflixie

Od kilku lat Netflix angażuje się w realizację polskich projektów na swojej platformie. Na Netflixie dostępne są już nie tylko filmy na licencji, ale także - produkcje oryinalne. W ostatnim czasie dość dużą popularność zdobywa polska adaptacja powieści Harlana Cobena - W głębi lasu. Od jakiegoś czasu widzowie mogą zobaczyć także serial 1983. Pod koniec ubiegłego roku pojawiała się także produkcja Wiedźmin, która oparta została na polskiej serii fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje