Facebook zakazuje sprzedaży książki ze względu na... seks!

Data: 2018-10-31 22:29:04 Autor: pobarski
News - Facebook zakazuje sprzedaży książki ze względu na... seks!

Polityka jednej z najpopularniejszych firm na świecie, a właściciela portalu społecznościowego Facebook.com już od dawna budzi kontrowersje. Takie tematy jak afera z wyciekiem prywatnych rozmów czy danych coraz częściej pojawiają się w serwisach informacyjnych. Problem z Facebookiem ma też polski wydawca…

Państwowy Instytut Wydawniczy ma w swojej ofercie wiele pozycji literatury klasycznej, ale także cenione w Polsce i na świecie publikacje z zakresu prozy, poezji czy eseistyki. To właśnie PIW jest jednym z najstarszych polskich wydawnictw – powstał już w 1946 roku! Pomimo kryzysu w latach 2012-2015, PIW ostatecznie udało się uratować i obecnie wydaje kolejne tytuły.

Wśród najnowszych pozycji Państwowego Instytutu Wydawniczego pojawia się nowe wydanie kultowej powieści Hermana Melville’a – Moby Dick. Jest to powieść wydana w 1851 roku w Stanach Zjednoczonych. I choć początkowo nie spotkała się ona z pozytywnym odbiorem ze strony czytelników i krytyków literackich, dziś uznawana jest za jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej. Najwyraźniej jednak nie przez wszystkich…

PIW postanowił swoją nową pozycję wydawniczą umieścić w sklepie dostępnym na poziomie strony na portalu Facebook. Niestety, administratorzy nie pozwolili na sprzedaż produktu na ich platformie przez… nieodpowiednie treści związane z seksualnością!

Moby Dick odrzucony został przez algorytm Facebooka, który prawdopodobnie w tytule książki Hermana Melville’a doszukał się potocznego określenia... penisa.

Książka wydawana przez PIW została odrzucona ze sklepu prowadzonego na Facebook przez wydawnictwo, a portal swoją decyzję argumentował w przesłanym wydawcy komunikacie, mówiąc o braku przyzwolenia Facebooka na sprzedaż treści takich jak filmy dla dorosłych czy „przedmioty dla dorosłych”.

PIW zapewnia jednak, że nie podda się bez walki i zrobi wszystko, by jego Moby Dick pojawił się jednak na Facebooku! Wydawca podkreśla też, że już w przeszłości pojawiały się problemy z innym tytułem Niezły pasztet na via Merulana (czyżby wówczas chodziło o „mowę nienawiści"?!).

Nowy Moby Dick jest pięknie wydany w dwóch tomach (oprawa twarda, przekład Bronisława Zielińskiego). Obie książki liczą razem 800 stron. Cena okładkowa wynosić będzie 59,00 zł za oba tomy.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Moby Dick czyli biały wieloryb
Herman Melville0
Okładka książki - Moby Dick czyli biały wieloryb

20 listopada 1820 zatonął staranowany przez kaszalota brytyjski statek wielorybniczy „Essex”. Dwudziestu jeden rozbitków przez ponad...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo