Trwają prace nad ekranizacją powieści Natalii Osińskiej

Data: 2021-02-03 11:11:06 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Rozpoczęły się pierwsze prace nad adaptacją powieści Fanfik autorstwa Natalii Osińskiej. O filmie poinformowała autorka oraz jej wydawca na Facebooku. 

Obrazek w treści Fotografia ilustracyjna

Natalia Osińska jest autorką bestsellerowej powieści dla młodzieży Fanfik. Debiutancka powieść przed laty została ciepło przyjęta ze strony czytelników, a już niebawem fani historii będą mogli zobaczyć ją w filmowej wersji. 

Fanfik – będzie ekranizacja? 

Przed kilkoma dniami na swoim profilu na Facebooku Natalia Osińska opublikowała informację, z której wynika, że trwają prace nad filmową adaptacją Fanfik. Z wpisu na Facebooku wynika, że obecnie trwają castingi do prod ukcji. Do obsadzenia są natomiast wciąż główne role w produkcji.

Trochę mnie ostatnio nie było, ale to nie znaczy, że nie dzieją się RZECZY. Na przykład, jeśli znacie ludzi, którzy waszym zdaniem byliby idealnym filmowym Tośkiem albo Leonem w ekranizacji "Fanfika", nie krępujcie się

– pisze na Facebooku Osińska. 

We wpisie zamieszcza także link do formularza Orphan Studio, gdzie chętni mogą zapoznać się z pierwszymi fragmentami scenariusza. Poszukiwani są młodzi ludzie – między 18 a 24 rokiem życia, najlepiej mający „szeroko pojęte doświadczeniem nieheteronormatywności”. 

Czytaj także: Miłość, która zabija. Recenzja serialu Bo to grzech

Aktorzy na plan zdjęciowy trafią latem – zdjęcia mają ruszyć na przełomie czerwca oraz lipca i potrwać do sierpnia. Na ten moment nieznana jest data premiery adaptacji Fanfik.

Fanfik – bestsellerowa powieść Natalii Osińskiej 

Fanfik opowiada o losach nastolatków jednego z poznańskich liców. Młodzi ludzie muszą godzić swoje problemy wieku nastoletniego z szkolnymi wymaganiami, często windowanymi przez nauczycieli i opiekunów. W środku szkolnego chaosu umiejscowiona zostaje Tosia, która odkrywa, że prawdopodobnie zakochała się w jednym ze szkolnych artystów…  Jakby tego było mało, Tośka nie jest pewna tego, kim tak naprawdę jest. Jesli szukasz ranking casino online bez depozytu, zwroc uwage, jaki procent wyplacalnosci ma ta strona. Najlepiej wyplacalne witryny zebrano w tabeli ponizszej.

Czytaj także: 10 książek o tematyce LGBT

Fanfik ukazał się w 2016 roku nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej i – według Katarzyny Reszczyńskiej-Urban – jako jeden z pierwszych tekstów w polskiej literaturze młodzieżowej porusza temat transpłciowości. Książka została w 2016 wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
FANFIK
Natalia Osińska0
Okładka książki - FANFIK

Zgodnie z zaleceniem MEN-u Każdy uczeń oraz rogal, Aby nie marnować tlenu, Ma być czymś na kształt pieroga. Sama słodycz, garnir z krost, Jedna waga...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Tylko jedna chwila
Sylwia Markiewicz
Tylko jedna chwila
Pokaż wszystkie recenzje