Fragment książki „Cudowne Boże Narodzenie"

Autor: Sławomir Krempa
News - Fragment książki „Cudowne Boże Narodzenie

Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel - właśnie te słowa psalmu powinny kojarzyć się najmłodszym ze świętami Bożego Narodzenia. Czy tak jest? Z książki Cudowne Boże Narodzenie od pomocnych elfów dzieci dowiedzą się o choince i prezentach, opłatku i reniferach Świętego Mikołaja, ale przede wszystkim o Dzieciątku - Bogu, który tej nocy stał się jednym z nas. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Promic, koniecznie przeczytajcie też fragment: 

Osiem reniferów Świętego Mikołaja

Być może wiesz już wszystko o reniferach Świętego Mikołaja. Są wśród nich między innymi: Kometek, Pyszałek, Złośnik, Profesorek i Rudolf Czerwononosy. Zapewne wiesz też, jakie jest ich zadanie: mają pomagać Mikołajowi w dostarczaniu prezentów „pod choinkę”.

A jakie jest twoje zadanie podczas świąt Bożego Narodzenia. Co ty możesz ofiarować innym? Jak chcesz sprawić im radość? Może postaraj się sprezentować coś naprawdę oryginalnego, np.:

● wyrozumiałość: kiedy nie otrzymujesz wszystkiego, czego pragniesz;

● cierpliwość: kiedy mama i tata są zbyt zajęci, żeby nieustannie zajmować się tobą;

● radość: ponieważ najważniejszym powodem do uroczystego świętowania Bożego Narodzenia jest to, że w naszych sercach narodził się Jezus!

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Reklamy