Gorzko, gorzko – wkrótce nowa powieść Joanny Bator

Data: 2020-10-11 18:17:46 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W listopadzie premierę mieć będzie najnowsza powieść Joanny Bator, laureatki nagrody NIKE, autorki powieści Ciemno, prawie noc. Najnowsza publikacja nosi tytuł Gorzko, gorzko

Obrazek w treścifot. Tobiasz Papuczys / mat. prasowe Kino Świat

Już w listopadzie na rynku pojawi się długo wyczekiwana powieść Joanny Bator, laureatki nagrody NIKE oraz  Spycher Literaturpreis. To pierwsza od kilku lat powieść autorstwa pochodzącej z Wałbrzycha pisarki. 

Gorzko, gorzko – opis

Najnowsza książka pisarki nosi tytuł Gorzko, gorzko i przedstawiać będzie cztery pokolenia kobiet. Każda z bohaterek posiada własne pragnienia i marzenia, każda z nich zmaga się także z niełatwymi problemami.

Czytaj także: Nowa książka Olgi Tokarczuk już w listopadzie! 

Narratorką powieści jest Kalina, która będącą w Wałbrzychu, Unisławiu Śląskim i Sokołowsku powoli kompletuje kolejne brakujące fragmenty długoletniej historii swojej rodziny. Kalina przedstawia historię zbrodniarki Berty, Barbary cechującej się zdolnością rzucania nożami oraz Violetty, która otworzyła swoisty wek Pandory.

Jednocześnie Kalina sama mierzy się z własnymi słabościami, leczy także rany po brutalnie zakończonym związku. 

Gorzko, gorzko – premiera w listopadzie

Najnowsza książka Joanny Bator stanowić ma swoiste katharsis i będzie połączeniem opowieści obyczajowej z realizmem magicznym, co zauważalne było już w poprzednich utworach autorki. 

Powieść Gorzko, gorzko na rynku ukazać ma się jeszcze tego roku, a dokładniej – 25 listopada. Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Znak i liczyć ma ponad 650 stron. 

Joanna Bator jest polską pisarką i publicystką. W 2001 roku nakładem wydawnictwa Słowo/obraz terytoria wydała publikację Feminizm, postmodernizm, psychoanaliza. Rok później zadebiutowała powieścią Kobieta. W 2012 r. wydała powieść Ciemno, prawie noc, za którą nagrodzona została Nagrodą Literacką NIKE. W 2019 r. na ekranach pojawiła się ekranizacja powieści z udziałem Magdaleny Cieleckiej oraz Marcina Dorocińskiego. Jej ostatnia książka – Purezento – ukazała się w 2017 roku. 

Książkę Gorzko, gorzko już teraz kupić można w przedsprzedaży: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gorzko, gorzko
Joanna Bator5
Okładka książki - Gorzko, gorzko

Gorzko, gorzko to opowieść o pragnieniu miłości i wolności, które dojrzewa w życiu i marzeniach czterech pokoleń kobiet. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje