reklama

„Grace. Księżna Monako”. Życie jak ze snu

Data: 2020-05-24 18:42:05 Autor: pobarski

Grace. Księżna Monako to film biograficzny przedstawiający barwne życie jednej z najpopularniejszych kobiet monarchii na świecie. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Obrazek w treściFot. mat. prasowe Monolith Films / David Koskas

W maju w telewizji ponownie zobaczyć będzie świetny dramat oparty na prawdziwej historii – Grace. Księżna Monako. Produkcja przedstawia losy prawdziwej księżnej – żony księcia Rainiera III.

Grace. Księżna Monako – opis

O czym jest film Grace. Księżna Monako? Produkcja w niezwykły sposób opisuje losy Grace Kelly, pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych aktorkę i zdobywczyni nagrody Oscara, która w czasie festiwalu filmowego w 1955 roku poznaje młodego i przystojnego księcia Monako Rainiera III z dynastii Grimaldich.

Czytaj także: 21 gramów. Wyjątkowy dramat kryminalny

Zaledwie 26-letnia dziewczyna porzuca dotychczasowe życie, by rok po pierwszym spotkaniu oficjalnie ogłosić zaręczyny z przyszłym następcą tronu. Niestety, po paru latach kobieta musi zdecydować, czy nadal chce pełnić reprezentacyjne obowiązki królewskie, czy może powrócić do Hollywood.

Grace. Księżna Monako – obsada

W rolę tytułowej Grace wcieliła się Nicole Kidman (m.in. Za horyzontem, Lion. Droga do domu). Oprócz niej w obsadzie filmu znaleźli się Tim Roth, Parker Posey, Paz Vega oraz Frank Langella.

Grace. Księżna Monako – gdzie zobaczyć?

Film Grace. Księżna Monako wyemitowany zostanie w telewizji w niedzielę, 24 maja 2020 r. o godz. 22:30 przez TVP1. Oprócz tego wyemitowana zostanie także powtórka – we wtorek 26 maja o godz. 00:45.

Czytaj także: Paranoja. Mocny film sensacyjny o szpiegostwie korporacyjnym

Film ten dostępny jest także w Internecie na platformach VOD.

Grace. Księżna Monako – czy na faktach

Chociaż film Grace. Księżna Monako oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, to jednak – część wątków zostało w nim zmienionych. O poprawki do scenariusza na etapie produkcji wnosiła sama rodzina królewska, jednak nie zostały one zaakceptowane – co spowodowało, że monarchia Monako oficjalnie odcięła się od filmu.

W maju 2014 r. Pałac wydał oświadczenie, w którym skomentował, że wyraża smutek na temat tego, że historia księstwa została zmieniona dla celów komercyjnych.

Grace. Księżna Monako – książka

Film Grace. Księżna Monako został oparty nie tylko na podstawie prawdziwej historii monakijskiej księżnej, ale także na książce wydanej pod tym samym tytułem i stworzonej przez Jeffreya Robinsona. W Polsce książkę Grace. Księżna Monako wydało Wydawnictwo Marginesy.

Tytuł ten w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Grace. Księżna Monako
Jeffrey Robinson0
Okładka książki - Grace. Księżna Monako

To byłaby tylko bajka, gdyby nie zdarzyła się naprawdę. Ona – piękna aktorka odnosząca sukcesy u samego Hitchcocka. On – najbardziej pożądany...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje