reklama

21 gramów. Wyjątkowy dramat kryminalny

Data: 2020-05-24 17:33:15 Autor: pobarski
News - 21 gramów. Wyjątkowy dramat kryminalny

21 gramów to nagradzany dramat kryminalny z 2003 roku. O czym jest produkcja, w której wystąpili znani amerykańscy aktorzy?

W maju w telewizji ponownie wyemitowany zostanie pochodzący z 2003 roku film 21 gramów. Jest to ciekawa produkcja przedstawiająca historię trójki bohaterów, których losy przypadkiem się ze sobą łączą.

21 gramów – opis

O czym jest film 21 gramów? Produkcja przedstawia losy trójki niezwiązanych ze sobą rodzin, które połączone zostają jednym tragicznym wydarzeniem – wypadkiem samochodowym.

Czytaj także: Skok stulecia. Mocny heist movie na wieczór

Jedną z osób jest Paul, chory profesor, którym jedynym ratunkiem jest przeszczep serca. Jednak problemy związane z sercem to nie wszystko – jego żona pragnie mieć z nim dziecko, co nie jest możliwe z powodu poaborcyjnych powikłań.

Cristina i Michael tworzą zgrane, szczęśliwe małżeństwo. Mają dwie córeczki, a w czwórkę prowadzą spokojny dom. Jack natomiast dopiero próbuje taki dom stworzyć – po wyjściu z więzienia, na nowo układając sobie życie.

Niestety, Jack powoduje wypadek, który niszczy życie całej trójki. Ich dalsze życie na zawsze splecie się w jedną całość.

21 gramów – obsada

W filmie 21 gramów wystąpiły znane gwiazdy zagranicznego kina. W rolę Paula wcielił się Sean Penn, Cristinę zagrała Naomi Watts, natomiast Jacka Jordana - Benicio del Toro (który zagrał także w filmie Siacrio).

Czytaj także: Paranoja. Mocny film sensacyjny o szpiegostwie korporacyjnym

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Danny Huston, Clea DuVall, Charlotte Gainsbourg i Eddie Marsan.

21 gramów – gdzie zobaczyć

Kiedy w telewizji będzie 21 gramów? Produkcja wyemitowana zostanie w niedzielę, 24 maja 2020 r. o godz. 21:55 przez telewizję TVP2. Wyemitowana zostanie powtórka – we wtorek 36 maja o godz. 02:50.

Film zobaczyć można także w internecie za pomocą serwisów VOD.

21 gramów – czy warto zobaczyć?

Film 21 gramów spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków filmowych. Produkcja nominowana była w kilku kategoriach zarówno do Oscarów, jak i nagrody BAFTA.

Czytaj także: Serial Stulecie Winnych, odcinek 26, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Oprócz tego film otrzymał także aż trzy wygrane na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz nagrodę Satelity.

21 gramów – książka

Film 21 gramów powstał na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez  Guillermego Arriagę. Tytuł filmu zainspirowany został z prac lekarza. Duncana MacDougalla z Haverhill, który badał… ile waży ludzka dusza.

Jeśli jednak nadal poszukujecie książkowej alternatywy, możemy zaproponować wam inny tytuł – Zostań, jeśli kochasz. Tytuł ten przedstawia losy młodej dziewczyny, która bierze udział w wypadku samochodowym, a jej dusza następnie… obserwuje dziejące się wydarzenia poza ciałem.

Książkę Zostań, jeśli kochasz możesz kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje