Serial Stulecie Winnych, odcinek 26, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Data: 2020-05-24 11:29:37 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Stulecie Winnych – znakomity serial historyczny na podstawie świetnej książki – przykuwa do telewizorów w każdy niedzielny wieczór setki tysięcy Polaków. Niedługo emisja ostatniego, 26 odcinka 2 sezonu. Kiedy będzie w telewizji? Co się wydarzy?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści fot. materiały prasowe TVP

Stulecie Winnych zachwyciła czytelników już kilka lat temu. To opowieść o rodzinie Winnych, na tle trudnej historii Polski XX wieku, zamknięta w trzech częściach, którą napisała Ałbena Grabowska. Scenariusz pierwszego sezonu serialowego Stulecia Winnych, który mogliśmy oglądać rok temu, oparto na książce Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli. Obecnie oglądać możemy drugi sezon, który dobrze oddaje wydarzenia z drugiej części cyklu – książki Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Co wydarzy się w najbliższych odcinkach? Kiedy zobaczymy je w telewizji? 

Stulecie Winnych – sezon 2, odcinek 25. Co się wydarzy?

Już 24 maja 2020, w niedzielę o godzinie 20:20 na antenie TVP 1 zobaczymy 25 odcinek serialu Stulecie Winnych. Co w nim się dzieje? 

Czytaj także: Stulecie Winnych – 2 sezon, odcinek 24. Co się wydarzyło? 

Widać, że drugi sezon Stulecia Winnych nieuchronnie zbliża się do końca. Wiele wątków znalazło swoje zamknięcie, historie kilku postaci już się zakończyły.  Tak właśnie stało się z zamordowanym Pawłem. Miał uratować go Kazimierz, na prośbę Ani, jednak obietnicy nie spełnił, o co kobieta ma do niego sporo pretensji. Ryszard nie wierzy, że Mania będzie z nim szczęśliwa, decyduje się więc na opuszczenie Brwinowa i rozpoczęcie nowego życia na Ziemiach Zachodnich. 

Michał chce, by robotnicy byli bezpieczni podczas pracy, wstrzymuje więc budowę, czym mocno naraża się kierownikowi, który nakazuje jej kontynuowanie i zniwelowanie zaległości wynikłych z przestoju. Łucja pragnie wolności, stara się więc o przychylność Walczaka. Warszawę odwiedza Wanda Wasilewska, co staje się wielkim świętem dla komunistów. Bronia spotyka się ze Stanisławem i Ignacym. Ten pierwszy ma zadbać o siebie, ułożyć sobie życie z nową kobietą. Ten pierwszy ma wysłuchać jej ostatniej spowiedzi. Czy zdradzi mu tajemnice, z którymi musiała żyć

Stulecie Winnych – kiedy następny odcinek?

Następny, 26 odcinek 2 sezonu serialu Stulecie Winnych zobaczymy w niedzielę 31 maja 2020 o godz. 20:20. 

Stulecie Winnych, sezon 2, odcinek 26. Opis ostatniego odcinka 2 sezonu Stulecia Winnych

Bronia umiera, a pozostali członkowie rodziny Winnych muszą poradzić sobie z tym smutnym wydarzeniem. Stanisław nie wierzy, ze da sobie radę w życiu bez pomocy mamy, która zawsze wspierała mu, służyła radą i pomocą. Ignacy porzuca stan duchowny. 

Czytaj także: Wywiad z Ałbeną Grabowską, autorką Stulecia Winnych

Gdy tylko na chwilę w Brwinowie zapada spokój, do miasteczka przybywa z synami Andzia, ukrywająca się przed mafią z Sycylii. Łucja opuściła więzienie, ale wpadła w nową pułapkę – trafiła do „sutenerskiej klatki", nie może jednak sprzeciwić się Walczakowi. Michał próbuje zrozumieć, czemu Ania odrzuca jego propozycję ślubu.

Czytaj także: Czy będzie 3 sezon serialu Stulecie Winnych?

Stulecie Winnych – gdzie obejrzeć serial?

Stulecie Winnych zobaczymy w każdą niedzielę tuż po 20:00 w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej. Wszystkie wyemitowane już odcinki dostępne są na stronie vod.tvp.pl – serwis ten dla abonentów jest bezpłatny. Bardzo prosimy: oglądajcie seriale i filmy, czytajcie książki, korzystając z legalnych źródeł. Dzięki temu twórcy mają szansę udostępniać Wam kolejne filmy, seriale i książki. 

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Powyższy opis nie oddaje nawet w najmniejszym stopniu emocji, jakie niesie serialowa produkcja. Ta zaś – naszym zdaniem – nie umywa się nawet do książek Ałbeny Grabowskiej. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o rodzinie Winnych, sięgnijcie po te powieści – na przykład po książkę Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Wypożyczycie ją z bibliotek (które, na szczęście, są już w większości otwarte), ale możecie ją również kupić w księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Córki tęczy
Hanna Cygler
Córki tęczy
Irena Jarocka o sobie
Mariola Pryzwan ;
Irena Jarocka o sobie
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Pokaż wszystkie recenzje