Czy będzie 3 sezon Stulecia Winnych?

Data: 2020-04-25 21:07:36 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem w telewizji pojawi się ostatni odcinek drugiego sezonu serialu Stulecie Winnych. Czy produkcja doczeka się kontynuacji w postaci trzeciej transzy?

Stulecie WInnychFot. Centrum Informacji TVP

Od kilku tygodni Telewizja Polska emituje kolejne odcinki kolejnego, drugiego już sezonu serialu Stulecie Winnych. Nowy sezon, to nowe przygody znanych już bohaterów, jednak – jak możemy się domyślać – obecnie kończące sezon odcinki przyniosą nie tylko odpowiedzi na pytania widzów, ale także – nowe pytania.

Czytaj także: 2. sezon „Stulecia Winnych” już w telewizji! Co wiadomo o produkcji?

Produkcja TVP powstała na podstawie bestsellerowych książek Ałbeny Grabowskiej, które wydane są nakładem Wydawnictwa Zwierciadło. Historia dziejąca się w czasach II wojny światowej okazała się jednak nie tylko literackim, ale także telewizyjnym hitem – produkcja przyciąga przed telewizory bowiem naprawdę wielu widzów.

Nic dziwnego, historia rodu Winnych opowiedziana została z prawdziwym rozmachem, a scenariusz oparty na podstawie książek Grabowskiej to pełna zwrotów akcji i dynamizmu rodzinna saga.

Chociaż TVP oficjalnie nie podało informacji na temat tego, czy planowane są prace na temat kolejnego, trzeciego sezonu Stulecia Winnych, wiele na to wskazuje. Przede wszystkim duża oglądalność, ale także fakt, że książkowa seria nie kończy się na drugim tomie.

Można przypuszczać, że już wkrótce – po pandemii koronawirusa – kiedy telewizyjni twórcy wrócą do normalnej produkcji, rozpoczną się pierwsze prace nad nowym sezonem. Warto zauważyć, że skoro pierwszy i drugi sezon oparty był kolejno na książkach: Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli oraz Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, to nowy, trzeci sezon mógłby zostać stworzony na gotowej historii opisane w tomie Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli.

Stulecie Winnych 3 sezon – opis

O czym mógłby być 3 sezon Stulecia Winnych? Zakładając, że twórcy oprą się na trzecim tomie, można przyjąć, że w nowym sezonie przedstawione zostaną dalsze losy rodu – na początku lat 70. w pruszkowskiej wsi rodzą się dwie nowe członkinie rodziny, bliźniaczki Julka i Urszulka. Dziewczynki muszą dorasta w trudnych czasach, w których nawet szkolne przybory trzeba „kombinować”.

 Nowe bohaterki dorastają wraz z Jeremim, chłopakiem urodzonym dokładnie tego samego dnia, co bliźniaczki. Młody mężczyzna na zawsze wpisuje się w historię rodu Winnych, a pomiędzy nim a Julką zawiązuje się szczególnie mocna przyjaźń.

Życie rodziny jednak toczy się dalej. A w jego tle wszystkie najważniejsze wydarzenia dla polskiego społeczeństwa.

Stulecie Winnych 3 sezon – kiedy

Ostatni odcinek 2 sezonu Stulecia Winnych nie został jeszcze wyemitowany, a prace nad ewentualną kontynuacją nawet jeszcze nie ruszyły. Data premiery kolejnego sezonu serialu nie jest więc jeszcze znana.

Można przypuszczać, że nowa transza pojawiłaby się w podobnym okresie.

Stulecie Winnych 3 – książka

Trzeci tom Stulecia Winnych nazywa się Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli. Książka na rynku pierwszy raz ukazała się już w 2015 roku. Tytuł w dobrej cenie kupić można tutaj:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli
Ałbena Grabowska14
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli

Ci, którzy wierzyli                Tom III sagi   W roku 1971, nieopodal...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
Pokaż wszystkie recenzje