Serial Stulecie Winnych, odcinek 25, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Data: 2020-05-17 16:07:19 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Polscy widzowie pozostają wierni serialowi Stulecie Winnych na podstawie książki Ałbeny Grabowskiej. Wkrótce zobaczymy 25 odcinek 2 sezonu. Kiedy będzie można go obejrzeć? O czym opowiada?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści Serial Stulecie Winnych, odcinek 25, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji? [jpg]

Stulecie Winnych to trzytomowa saga rodzinna, której autorką jest polska pisarka Ałbena Grabowska. Na podstawie pierwszej powieści z serii – Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli – powstał też pierwszy sezon popularnego serialu TVP. Drugi tom – książka Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli – stała się podstawą scenariusza drugiego sezonu, który co niedzielę oglądać możemy na antenie TVP 2. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Kiedy zobaczymy je w telewizji? 

Stulecie Winnych – sezon 2, odcinek 24. O czym jest?

Już 17 maja 2020, w niedzielę o godzinie 20:30 na antenie TVP 1 zobaczymy 24 odcinek serialu Stulecie Winnych. Co w nim się dzieje? 

Czytaj także: Stulecie Winnych – 2 sezon, odcinek 23. Co się wydarzyło? 

W odcinku 24 2 sezonu serialu Stulecie Winnych radość przeplatać się będzie z tragedią. Mania postanowiła rozpocząć nowe życie – pogodziła się ze śmiercią Pawła, nie uzyskawszy żadnych informacji o mężu ani za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, ani dzięki polskim władzom. Wiadomo, że Paweł brał udział w wojnie, potem jednak ślad po nim zaginął. Mania postanawia wyjść za Ryszarda i to ich ślub będzie tematem wiodącym 24 odcinka 2 sezonu Stulecia Winnych. Najpierw jednak zobaczymy plany i przygotowania przyszłych nowożeńców. Córki Mani nie mają nic przeciwko jej ślubowi z „wujkiem Ryszardem", więc opory kobiety coraz bardziej słabną. Wreszcie – zaczyna się radosna uroczystość. Jej uczestnicy nie wiedzą jednak, że Paweł Bartosiewicz żyje. Walczył o niepodległość Polski, przyjął tożsamość kapitana Żelaznego, zabił uznanego za zdrajcę Antka Jamrożego. Niestety, wpadł w ręce NKWD. Czy przetrwa brutalne przesłuchania i śledztwo? Jak zareaguje na ponowny ślub żony? 

Czytaj także: Czy będzie 3 sezon serialu Stulecie Winnych?

Stulecie Winnych – kiedy następny odcinek?

Następny, 25 odcinek 2 sezonu serialu Stulecie Winnych zobaczymy już w niedzielę 24 maja 2020 o godz. 20:20. 

Stulecie Winnych, sezon 2, odcinek 25. Opis odcinka

W odcinku tym członkowie rodziny Winnych dowiedzą się o śmierci Pawła, który został skazany na karę śmierci i rozstrzelany w lesie, gdy „próbował uciec" NKWD. Najmocniej przeżywać to będą Ania i Mania, która – choć rozpoczęła nowe życie u boku Ryszarda – wciąż kochała mężczyznę swojego życia. Obserwować też będziemy stopniowe godzenie się kobiet z jego śmiercią. Niestety, wtedy właśnie na siostry spadnie kolejny cios.

Czytaj także: Wywiad z Ałbeną Grabowską, autorką Stulecia Winnych

Śmierć kładzie się cieniem na rodzinie Winnych. W 25 odcinku 2 sezonu serialu „Stulecie Winnych" Bronia, najstarsza osoba w rodzinie, zacznie przygotowywać się do odejścia z tego świata. Synowi Stanisławowi wyjawi swą ostatnią wolę. Wnukowi, księdzu Ignacemu, podczas spowiedzi wyzna swe grzechy i ujawni tajemnice rodzinne. Czy poznają je również inni członkowie rodu? 

Stulecie Winnych – gdzie obejrzeć serial?

Serial Telewizji Polskiej emitowany jest w niedzielne wieczory, po 20:00, na antenie TVP1. Można go również zobaczyć w serwisie vod.tvp.pl, który dla osób opłacających abonament radiowo-telewizyjny jest całkowicie bezpłatny. To ważne, byście oglądali serial korzystając z legalnych źródeł – inaczej nie będą mogły powstać kolejne jego sezony. 

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o bohaterach serialu, lepiej ich poznać i odkryć kolejne ich tajemnice, przeczytajcie książki Ałbeny Grabowskiej – między innymi powieść Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Jest ona dostępna w bibliotekach, ale można też ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje