Serial Stulecie Winnych, odcinek 25, sezon 2. Co się wydarzy i kiedy zobaczymy go w telewizji?

Data: 2020-05-17 16:07:19 Autor: Piotr Piekarski

Polscy widzowie pozostają wierni serialowi Stulecie Winnych na podstawie książki Ałbeny Grabowskiej. Wkrótce zobaczymy 25 odcinek 2 sezonu. Kiedy będzie można go obejrzeć? O czym opowiada?

Czytaj także: Stulecie Winnych – sezon 2 – wszystkie informacje

Obrazek w treści

Stulecie Winnych to trzytomowa saga rodzinna, której autorką jest polska pisarka Ałbena Grabowska. Na podstawie pierwszej powieści z serii – Stulecie Winnych. Ci którzy przeżyli – powstał też pierwszy sezon popularnego serialu TVP. Drugi tom – książka Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli – stała się podstawą scenariusza drugiego sezonu, który co niedzielę oglądać możemy na antenie TVP 2. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Kiedy zobaczymy je w telewizji? 

Stulecie Winnych – sezon 2, odcinek 24. O czym jest?

Już 17 maja 2020, w niedzielę o godzinie 20:30 na antenie TVP 1 zobaczymy 24 odcinek serialu Stulecie Winnych. Co w nim się dzieje? 

Czytaj także: Stulecie Winnych – 2 sezon, odcinek 23. Co się wydarzyło? 

W odcinku 24 2 sezonu serialu Stulecie Winnych radość przeplatać się będzie z tragedią. Mania postanowiła rozpocząć nowe życie – pogodziła się ze śmiercią Pawła, nie uzyskawszy żadnych informacji o mężu ani za pośrednictwem Czerwonego Krzyża, ani dzięki polskim władzom. Wiadomo, że Paweł brał udział w wojnie, potem jednak ślad po nim zaginął. Mania postanawia wyjść za Ryszarda i to ich ślub będzie tematem wiodącym 24 odcinka 2 sezonu Stulecia Winnych. Najpierw jednak zobaczymy plany i przygotowania przyszłych nowożeńców. Córki Mani nie mają nic przeciwko jej ślubowi z „wujkiem Ryszardem", więc opory kobiety coraz bardziej słabną. Wreszcie – zaczyna się radosna uroczystość. Jej uczestnicy nie wiedzą jednak, że Paweł Bartosiewicz żyje. Walczył o niepodległość Polski, przyjął tożsamość kapitana Żelaznego, zabił uznanego za zdrajcę Antka Jamrożego. Niestety, wpadł w ręce NKWD. Czy przetrwa brutalne przesłuchania i śledztwo? Jak zareaguje na ponowny ślub żony? 

Czytaj także: Czy będzie 3 sezon serialu Stulecie Winnych?

Stulecie Winnych – kiedy następny odcinek?

Następny, 25 odcinek 2 sezonu serialu Stulecie Winnych zobaczymy już w niedzielę 24 maja 2020 o godz. 20:20. 

Stulecie Winnych, sezon 2, odcinek 25. Opis odcinka

W odcinku tym członkowie rodziny Winnych dowiedzą się o śmierci Pawła, który został skazany na karę śmierci i rozstrzelany w lesie, gdy „próbował uciec" NKWD. Najmocniej przeżywać to będą Ania i Mania, która – choć rozpoczęła nowe życie u boku Ryszarda – wciąż kochała mężczyznę swojego życia. Obserwować też będziemy stopniowe godzenie się kobiet z jego śmiercią. Niestety, wtedy właśnie na siostry spadnie kolejny cios.

Czytaj także: Wywiad z Ałbeną Grabowską, autorką Stulecia Winnych

Śmierć kładzie się cieniem na rodzinie Winnych. W 25 odcinku 2 sezonu serialu „Stulecie Winnych" Bronia, najstarsza osoba w rodzinie, zacznie przygotowywać się do odejścia z tego świata. Synowi Stanisławowi wyjawi swą ostatnią wolę. Wnukowi, księdzu Ignacemu, podczas spowiedzi wyzna swe grzechy i ujawni tajemnice rodzinne. Czy poznają je również inni członkowie rodu? 

Stulecie Winnych – gdzie obejrzeć serial?

Serial Telewizji Polskiej emitowany jest w niedzielne wieczory, po 20:00, na antenie TVP1. Można go również zobaczyć w serwisie vod.tvp.pl, który dla osób opłacających abonament radiowo-telewizyjny jest całkowicie bezpłatny. To ważne, byście oglądali serial korzystając z legalnych źródeł – inaczej nie będą mogły powstać kolejne jego sezony. 

Stulecie Winnych. Ci którzy walczyli – książka

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o bohaterach serialu, lepiej ich poznać i odkryć kolejne ich tajemnice, przeczytajcie książki Ałbeny Grabowskiej – między innymi powieść Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli. Jest ona dostępna w bibliotekach, ale można też ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli
Ałbena Grabowska21
Okładka książki - Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli

Poruszająca opowieść o rodzinie Winnych z  podwarszawskiego Brwinowa rozpoczyna się tuż przed  wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje