Lion. Droga do domu. Wzruszający dramat obyczajowy

Data: 2020-05-21 20:18:02 Autor: pobarski

W czwartek wieczorem w telewizji wyemitowany został film Lion. Droga do domu – to niezwykły dramat obyczajowy mówiący o sile więzi rodzinnych i pochodzenia. O czym dokładnie jest film i czy warto go zobaczyć?

Obrazek w treściFot. Mark Rogers Photographer / materiały prasowe Forum Film Poland

Lion. Droga do domu to niezwykle poruszający dramat obyczajowy, który zrealizowany został na terenie Wielkiej Brytanii, USA i Australii. O czym dokładnie jest produkcja w reżyserii Garetha Davisa?

Lion. Droga do domu – opis

Film Lion. Droga do domu przedstawia historię Sheru Munshi Khana – małego, 5-letniego chłopca żyjącego wraz z dwójką rodzeństwa i samotnie ich wychowującą matką w Indiach. By rodzina mogła się utrzymać, pracować muszą wszyscy – także pięciolatek.

Czytaj także: Pitch Perfect. Muzyczne szaleństwo

Pewnego dnia zmęczony chłopiec rozdziela się ze swoim kilkunastoletnim bratem na dworcu. Chłopiec zasypia w pociągu, który odjeżdża do… Kalkuty, miasta oddalonego o tysiące kilometrów od domu.

Mały chłopiec nie potrafi opowiedzieć spotkanym ludziom, skąd jest ani jakie ma nazwisko. Ogromna metropolia stanowi dla chłopca ogromne zagrożenie, jednak pomocną dłoń wyciągają ku niemu para Australijczyków.

Po latach, gdy chłopiec dorasta, za pomocą Internetu dorosły już mężczyzna postanawia rozpocząć poszukiwania swojej biologicznej rodziny.

Lion. Droga do domu – obsada

W filmie Lion. Droga do domu występuje plejada znanych gwiazd. W rolę główną wciela się Dev Patel, oprócz niego w filmie udział wzięli także Rooney Mara, Sunny Pawa, Nicole Kidman oraz David Wenham.

Lion. Droga do domu – gdzie zobaczyć

Film Lion. Droga do domu wyemitowany zostanie w czwartek, 21 maja 2020 r. o godz. 21:20 przez TVP2.

Czytaj także: Dick i Jane: Niezły ubaw. Między nami, złodziejami

Oprócz tego produkcję zobaczyć można także w Internecie poprzez usługi platform VOD.

Lion. Droga do domu – czy warto zobaczyć?

Dramat Lion. Droga do domu to zdecydowanie produkcja, którą warto zobaczyć. Przede wszystkim plusem tego filmu jest wiele nagród i nominacji. Pochodząca z 2016 roku produkcja została nominowana do Oscarów w aż 6 kategoriach! Oprócz tego tytuł zdobył uznanie, otrzymując nominację do Złotych Globów i Brytyjskiej Akademii Filmowej.

Lion. Droga do domu – książka

Scenariusz filmu Lion. Droga do domu oparty został na książce Daleko od domu stworzonej przez Saroo Brierleya we współpracy z Larrym Buttrosem. Co ważne, książka Daleko od domu Bierleya to publikacja autobiograficzna – oznacza to, że film Lion jest oparty na faktach.

Książkę Daleko od domu wydało w Polsce w 2014 roku Wydawnictwo Znak (Między Słowami). Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Daleko od domu
Saroo Brierley0
Okładka książki - Daleko od domu

Saroo urodził się w Indiach, w bardzo biednej rodzinie. Już jako malutki chłopczyk musiał żebrać razem z braćmi, żeby zdobyć coś do jedzenia. Pewnego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo