Aktor Matthew McConaughey zapowiada swoją książkę

Data: 2020-07-30 11:01:21 Autor: pobarski

Znany amerykański aktor, Matthew McConaughey, zapowiada swoją autobiograficzną książkę Greenlights. Premiera jeszcze tego roku.

Obrazek w treściFot. kadr z filmu "Dżentelmeni" / Monolith Films

W ostatnich dniach popularny amerykański aktor Matthew McConaughey zapowiedział wydanie własnej książki. Publikacja będzie autobiograficznym poradnikiem, który nie tylko opowie historię życia 50-letniego aktora, ale także – ma pomóc czytelnikom w odnalezieniu własnej drogi. 

Czytaj także: Polska walczy o zerowy VAT na książki 

Jak zapewnia McConaughey, w jego książce pt. Greenlights znajdą się anegdotki i historie, które przez ostatnie 35 lat celebryta spisywał we własnych pamiętnikach. Publikacja stanowić ma szczerą opowieść o dorastaniu i pasji, a także marzeniach i życiu w świetle reflektorów. 

Odkąd nauczyłem się pisać, prowadzę dziennik. Zapisuję wszystko, co mnie nakręca, obrzydza, rozśmiesza, sprawia, że płaczę i sprawia, że w nocy nie mogę zasnąć

- powiedział McConaughey.

Z drugiej strony, aktorowi zależy, by Greenlights nie było typową autobiografią gwiazdy, a by publikacja niosła także dodatkowe korzyści dla czytelników. Gwiazda pragnie, by książka pomogła czytelnikom zmienić postrzeganie rzeczywistości. 

Matthew McConaughey urodził się 1969 r. w Ulvade w Teksasie. Jest amerykańskim aktorem, reżyserem i scenarzystą. Zadebiutował w filmie Mój chłopak zombie z 1993 roku.  Na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych, znany zwłaszcza z produkcji Interstellar, Jak stracić chłopaka w 10 dni czy z serialu HBO Detektyw. W 2014 r. otrzymał Oscara za rolę w filmie Witaj w klubie

Premiera książki w Stanach Zjednoczonych planowana jest na 20 października. Na ten moment nie wiadomo, czy publikacja wydana zostanie w Polsce.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje