Harry Potter i więzień Azkabanu – Syriusz Black uciekł z więzienia i zmierza ku...

Data: 2020-09-18 16:33:06 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Harry Potter i więzień Azkabanu to trzecia część filmowego cyklu adaptacji serii Harry Potter, rozpoczętego przy okazji Harry Potter Kamień Filozoficzny i Harry Potter Komnata Tajemnic. Tym razem świat magii wstrząśnie ucieczka Syriusza Blacka, znanego i mrocznego maga, związanego ze śmiercią rodziców tytułowego bohatera.

Obrazek w treści

Harry Potter i więzień Azkabanu to amerykański film przygodowy fantasy z 2004 roku będący adaptacją trzeciej książki z serii Harry Potter autorstwa J.K. Rowling.

Harry Potter i więzień Azkabanu – opis

O czym jest film Harry Potter i więzień Azkabanu? Trzynastoletnie Harry Potter ma za moment rozpocząć trzeci rok na Hogwarcie, który rozpoczyna się w dość nietypowy sposób. Z więzienia w Azkabanie ucieka tajemniczy Syriusz Black, mag z opinią wyjątkowo niebezpiecznego oraz potężnego.

Pogłoski sugerują, że to właśnie on odcisnął istotne piętno na morderstwie rodziców Harry'ego.

Czytaj także: Książki J.K. Rowling zatrzymane na białoruskiej granicy

Potter staje się oczkiem w głowie dla wielu, szczególnie z uwagi na to jak jego wcześniejsze przygody odciskają piętno na nauce oraz podejściu różnych nauczycieli oraz uczniów. Na szczęście nasz bohater ma wsparcie swoich przyjaciół w postaci Hermiony oraz Rona, którzy stają się jednocześnie coraz lepszymi magami.

Harry Potter i więzień Azkabanu – obsada

Kto wystąpił w filmie Harry Potter i więzień Azkabanu? Trzeci film został dobrze przyjęty mimo pewnej, odczuwalnej zmiany klimatu oraz coraz większych umiejętności Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta oraz Emmę Watson (odpowiednio Harry, Ron, Hermiona), zmagających się z presją oraz coraz wyższymi oczekiwaniami.

Czytaj także: Autorka serii "Harry Potter", J.K. Rowling, zapowiada nową książkę! O czym będzie?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Jean Southern, Alan Rickman czy Richard Harris.

Harry Potter i więzień Azkabanu – gdzie obejrzeć? 

Film Harry Potter i więzień Azkabanu dziś możemy zobaczyć w piątek, 22 kwietnia 2022 roku o 20:00 na antenie stacji TVN. Reemisja odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o 16:55 na TVN 7.

Czytaj także: J.K. Rowling przeznaczy 1 milion funtów na walkę z COVID-19

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD i na HBO GO oraz Netflixie.

Harry Potter i więzień Azkabanu – opinie

Film Harry Potter i więzień Azkabanu to kolejny, ciepło przyjęty film, który nieco innym charakterem zapewnił widzom nieco inne podejście oraz styl, dzięki czemu kolejna grupa widzów zainteresowania się cyklem oraz wybrała się do kin, dzięki czemu po raz kolejny producenci mogli z zadowoleniem spojrzeć na stan swojego konta.

Harry Potter i więzień Azkabanu – książka

Film Harry Potter i więzień Azkabanu stanowi filmową adaptację powieści Harry Potter i więzień Azkabanu, będącej trzecią pozycją z serii książek o Harrym Potterze, otwierającym nowy rozdział dla całego cyklu obecnego na Srebrnym Ekranie.

Czytaj także: "Harry Potter" na Netfliksie! 

Książkę Harry Potter i więzień Azkabanu kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i więzień Azkabanu
J.K. Rowling (Robert Galbraith)42
Okładka książki - Harry Potter i więzień Azkabanu

Z pilnie strzeżonego więzienia ucieka niebezpieczny przestępca. Kim jest? Co łączy go z Harrym? Dlaczego lekcje przepowiadanie przyszłości stają się dla...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy