J.K. Rowling przeznaczy 1 milion funtów na walkę z COVID-19

Data: 2020-05-03 09:42:22 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Autorka Harry’ego Pottera – J.K. Rowling – przeznaczy milion funtów brytyjskich na rzecz walki z COVID-19. Podarowane przez nią środki skierowane mają być zwłaszcza do najbiedniejszych.

RowlingFot. Executive Office of the President/ CC0

J.K. Rowling to jedna z najpopularniejszych współczesnych pisarek powieści dla dorosłych i młodzieży. Zasłynęła ponad 20 lat temu, kiedy na rynku ukazał się pierwszy tom z serii o Harrym Potterze. Od tego czasu niemal każda książka autorki pojawiała się na listach bestsellerów.

Niedawno we wpisie na Twitterze 54-letnia pisarka poinformowała, że planuje przekazać najbardziej potrzebującym w czasie pandemii koronawirusa łącznie 1 milion funtów brytyjskich (ok. 5 200 000 zł). Pisarka środki rozdzieli pomiędzy organizacje charytatywne.

Środki trafią m.in. do osób bezdomnych, którym brytyjskie organizacje społeczne pomagają w przetrwaniu globalnego kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Pieniądze trafią też do NGO-sów związanych z ochroną kobiet, które w czasie kwarantanny i pandemii były ofiarami przemocy domowej.

Informacje o przekazaniu pieniędzy Rowling podała 2 maja – właśnie wtedy w jednej z książek Rowling miała miejsce Bitwa o Hogwart. Co roku dzień ten fani szczególnie świętowali, tym razem J.K. Rowling napisała jednak:

Dzisiaj jest 22 rocznica Bitwy o Hogwart, ale będę szczera, powiem, że czuję, że mówienie o fikcyjnych zgonach jest dzisiaj niewłaściwe. Zbyt wiele osób traci bliskich w prawdziwym świecie.

Wśród organizacji, które otrzymały darowiznę Rowling, znalazła się organizacja Refuge zajmująca się prawami i bezpieczeństwem kobiet oraz dzieci. Na swoim Twitterze organizacja podziękowała autorce:

[...] Ogromne podziękowania dla JK Rowling - Twoje wsparcie będzie stanowić podstawę naszych specjalistycznych usług na pierwszej linii i pozwoli nam dotrzeć do najbardziej wykorzystywanych kobiet, które nas potrzebują.

J.K. Rowling jest autorką kilkunastu książek o Harrym Potterze, ale także powieści dla dorosłych. Pod własnym nazwiskiem wydała m.in. powieść Trafny wybór. Stworzyła także cykl kryminałów pod pseudonimem Robert Galbraith: Wołanie kukułki, Jedwabnik, Żniwa zła i Zabójcza biel.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)66
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje