Harry Potter i kamień filozoficzny – Oto wstęp do wyjątkowego świata magii!

Data: 2020-09-04 16:00:31 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Harry Potter i kamień filozoficzny to pierwszy film z kinowej adaptacji cyklu Harry Potter, prezentujący historię młodego czarodzieja, który z przyjaciółmi natrafi na gigantyczne niebezpieczeństwo ze świata Czarnej magii.

Obrazek w treści

Harry Potter i kamień filozoficzny to film z 2001 roku z gatunku fantastyki, będący jednocześnie adaptacją książki o tym samym tytule J.K. Rowling.

Czytaj także: Autorka serii "Harry Potter", J.K. Rowling, zapowiada nową książkę! O czym będzie?

Harry Potter i kamień filozoficzny – opis

O czym jest film Harry Potter i kamień filozoficzny? Jedenastoletni Harry Potter otrzymuje list ze słynnej szkoły magii w Hogwarcie, nie zdając sobie zupełnie sprawy w istniejącego równolegle zupełnie nowego świata. Jego przyszywani rodzice nie chcą pozwolić mu na wyjazd, jednakże siły magiczne są nieustępliwe.

Na miejscu krok po kroku chłopak poznaje zupełnie nową rzeczywistość, jej zasady, przeszłość oraz swoją własną, rodzinną historię.

Czytaj także: J.K. Rowling przeznaczy 1 milion funtów na walkę z COVID-19

W Hogwarcie rozpoczyna czerpanie nauki, jednocześnie zmagając się z brutalną i straszną przeszłość oraz cieniem słynnego, mrocznego Lorda Voldemorta. Jego wpływ po dziś dzień jest dostrzegalny, a balans sił magicznych w dalszym ciągu nie jest trwały...

Harry Potter i kamień filozoficzny – obsada

Kto wystąpił w filmie Harry Potter i kamień filozoficzny? Już pierwsza odsłona okazała się wielkim sukcesem, który wypromował Daniela Radcliffa, Ruperta Grinta oraz Emmę Watson (odpowiednio Harry, Ron, Hermiona), którzy w różny sposób poprowadzili dalej swoją karierę.

Czytaj także: Nowy film o Harrym Potterze? Nie w najbliższym czasie

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Geraldine Somerville, Jean Southern, James Phelps, Richard Bremmer, Alan Rickman oraz Richard Harris.

Harry Potter i kamień filozoficzny – gdzie obejrzeć? 

Film Harry Potter i kamień filozoficzny dziś możemy zobaczyć w piątek, 8 kwietnia 2022 r. o 20:00 na antenie stacji TVN. Reemisja odbędzie się niedzielę 10 kwietnia o 16:50 na TVN 7.

Czytaj także: Pisarze rezygnują z usług agencji J.K. Rowling w związku z jej wypowiedziami o osobach transpłciowych 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD oraz strumieniowych, takich jak Netflix czy HBO GO.

Harry Potter i kamień filozoficzny – opinie

Film Harry Potter i kamień filozoficzny okazał się absolutnym hitem kinowym, cieszącym się uznaniem krytyków i recenzentów, o miłości fanów nawet nie wspominając, gdyż hitowe rezultaty mówią same do siebie. Zresztą po dziś dzień wszystko z marki Harry Potter może się pochwalić wielkim zainteresowaniem oraz uznaniem na przestrzeni wielu, wielu lat.

Ponadto, wielka miłość przełożyła się ostatecznie także na zapoczątkowanie zainteresowania książką Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, co przerodziło się także na dwa kolejne filmy ze świata Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć oraz Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindewalda.

Harry Potter i kamień filozoficzny – książka

Film Harry Potter i kamień filozoficzny stanowi filmową adaptację powieści Harry Potter i kamień filozoficzny J.K. Rowling, będącej otwarciem dla całej serii książek o Harrym Potterze, mogącej się pochwalić wybitnymi wynikami sprzedaży na przestrzeni wielu, wielu lat.

Czytaj także: Spadek sprzedaży książek J.K. Rowling. Nie cichną kontrowersje wokół autorki 

Książkę Harry Potter i kamień filozoficzny kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)66
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje