Historia da się lubić! „Jagiełło pod prysznicem" Pawła Wakuły

Data: 2020-08-13 12:35:11 Autor: Piotr Piekarski

Jagiełło pod prysznicem to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki z olejem. Przekonają się, że prawdziwa historia Polski obfituje w wydarzenia, których nie wymyśliliby scenarzyści Gry o tron, pełna jest zdrad, ucieczek, braterskich kłótni, przemyślnych forteli i krwawych bitew. Dowiedzą się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.

To lektura dla tych, którzy nie lubią wkuwania dat, ale chcą wiedzieć, dlaczego Bolesław Chrobry kazał swoim poddanym wyrywać zęby, z jakiego powodu Bolesław Krzywousty kazał oślepić brata, po co Zygmunt August spotykał się z czarnoksiężnikiem Twardowskim, czy Jan Sobieski lubił kawę po wiedeńsku i co łączyło Jana Kazimierza z więźniem w żelaznej masce. Dzięki tej książce przekonacie się, że historia da się lubić!

Do lektury książki Pawła Wakuły zaprasza Wydawnictwo Literatura. Publikacja ta jest jedną z nagród w konkursie na czas zarazy.

W konkursie na czas zarazy zachęcamy młodszych i starszych czytelników, by podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z „czasu zarazy", pokazując, jak zmieniło się ich życie i jak radzili sobie w tym trudnym okresie. A może napiszecie, jak pandemia wpłynęła na Wasze plany wakacyjne? Lub – paradoksalnie – Wasze życie zmieniło się w jej wyniku na lepsze? Do wygrania zestawy liczące nawet 6 książek z autografem autorów, warto więc poświęcić chwilę, by wziąć w nim udział! 

Zapraszamy również, byście zajrzeli do wnętrza książki Jagiełło pod prysznicem:

Książkę Jagiełło pod prysznicem kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Jagiełło pod...prysznicem
Paweł Wakuła0
Okładka książki - Jagiełło pod...prysznicem

"Jagiełło pod prysznicem" to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
O melba!
Grażyna Bąkiewicz
O melba!
Pokaż wszystkie recenzje