Książka Jakuba Małeckiego „Horyzont” zostanie zekranizowana!

Data: 2019-12-18 20:24:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Już niebawem będziemy mogli zobaczyć kolejną adaptację powieści polskiego pisarza. Tym razem informacje o ekranizacji swojej książki udostępnił Jakub Małecki. Na ekranach zobaczymy adaptację powieści Horyzont.

Jakub Małecki

W ubiegłym tygodniu na swoim profilu na Facebooku polski pisarz Jakub Małecki poinformował swoich czytelników o tym, że jego powieść pt. Horyzont już niebawem zostanie zekranizowana. Będzie to pierwsza w dorobku twórcy adaptacja książki.

Horyzont – opis

O czym będzie produkcja na podstawie książki Horyzont? Powieść przedstawia historię dwójki z pozoru różnych od siebie ludzi. Maniek jest byłym wojskowym, saperem, który wrócił z trudnej misji z Azji Południowej. Teraz mężczyzna próbuje pogodzić się z przeszłością, spisując swoje wspomnienia z Afganistanu.

Czytaj także: „Outsider” – nowy serial na podstawie książki Stephena Kinga z datą premiery!

Zuza należy do millenialsów i dopiero stawia pierwsze kroki w dorosłym życiu. Nie jest to łatwe, zwłaszcza w mieście takim, jak Warszawa. Młoda kobieta zmaga się też z ciężarem rodzinnej tajemnicy, w której mimowolnie się zatraca.

Dwójkę bohaterów zdaje się łączyć jedynie fakt, że mieszkają po sąsiedzku. Wkrótce jednak okazuje się, że mają wiele cech wspólnych. Zwłaszcza tę związaną z pamiętaniem o przeszłości…

Maniek i Zuza będą musieli odnaleźć właściwą drogę, którą pójdą w dalsze życie. Tylko czy im się to uda?

Horyzont – co wiadomo o ekranizacji?

Jakub Małecki o adaptacji filmowej swojej książki poinformował czytelników wpisem na swoim Facebooku 10 grudnia 2019 r. We wpisie na portalu społecznościowym pisarz oznajmił:

Moi drodzy, z lekkim niedowierzaniem, ale nareszcie mogę to napisać: „Horyzont” zostanie sfilmowany.

Pisarz określił też, kto zajmie się reżyserią adaptacji jego książki. Będzie to Bodo Kox, polski aktor i reżyser.

Wkrótce podzielę się z Wami szczegółowymi informacjami, a dziś zdradzę jeszcze tylko że ekranizację powieści wyreżyseruje twórca jednego z moich ulubionych polskich filmów, Bodo Kox.

Wpis ten stanowi jedynie przedsmak tego, co czeka na fanów twórczości Małeckiego. Na ten moment szczegóły produkcji nie są bowiem znane.

Nie wiadomo też jeszcze, kiedy rozpoczną się zdjęcia do produkcji. Jak poinformował polski wydawca książek Jakuba Małeckiego, ekranizowana powieść  pojawi się w postaci filmu.

Horyzont – książka

Książka Horyzont wydana została we wrześniu 2019 roku nakładem Wydawnictwa SQN. Książka liczy sobie nieco ponad 330 stron. Tytuł w dobrej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Horyzont
Jakub Małecki13
Okładka książki - Horyzont

Czasami prawda rozciąga się daleko za horyzont. Jałowe lata bez wschodów i zachodów słońca. Wspomnienia jak burza piaskowa, jak skrzypienie desek...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje