iClassics – klasyka w wersji multimedialnej za dolara

Data: 2019-08-20 15:25:34 Autor: pobarski

iClassics to klasyczne powieści, które dostosowane zostały do nowoczesnych form urządzeń mobilnych i stały się interaktywnymi powieściami. Teraz można kupić je w niższych cenach.

iClassicsFot. kadr z filmu promującego iClassics na YouTube

iClassics to powieści, które dostępne są w formie specjalnych aplikacji, będących interaktywnymi wersjami książek. Na ten pomysł wpadło amerykańskie przedsiębiorstwo, które multimedialne książki dystrybuuje za sprawą aplikacji na urządzenia z iOS i Androidem.

Czytaj także: Instagram rozwiąże problemy z czytelnictwem wśród dzieci? Jest pewien pomysł

Firma iClassics Productions od kilku lat zajmuje się tworzeniem wirtualnych, interaktywnych książek, stanowiących na swój sposób uzupełnienie powieści w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nakładem firmy na rynku pojawiło się kilka aplikacji, które prezentują książki w niestandardowy sposób.

Na iClassics składają się książki Edgara Allana Poego, H.P. Lovecrafta czy historie o Sherlocku Holmesie. Na książki składają ilustracje i animacje oraz interaktywne strony, które reżyserowane są m.in. przez Davida G. Forés. Niestandardowo, aby przeczytać część stron, należy m.in. przechylić ekrany, dotknąć konkretnych elementów na ekranie czy obrócić ekran, by zobaczyć ukryte szczegóły.

Oprócz tekstu, na interaktywną książkę składa się też oryginalna ścieżka dźwiękowa, skomponowana zgodnie z przedstawianą historią. Opowieści zaś dostępne są w kilku językach, niestety – na ten moment wśród nich nie ma języka polskiego.

iClassics można pobrać m.in. za pomocą AppStore na telefony iPhone i tablety iPad. Teraz zaś producenci sprzedają tam swoje wirtualne książki w promocyjnych cenach – za każdy z tytułów zapłacimy nie więcej niż 1 dolara.

Co sądzicie o takich formach? Czy chcielibyście polskie odpowiedniki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje