iClassics – klasyka w wersji multimedialnej za dolara

Data: 2019-08-20 15:25:34 Autor: pobarski

iClassics to klasyczne powieści, które dostosowane zostały do nowoczesnych form urządzeń mobilnych i stały się interaktywnymi powieściami. Teraz można kupić je w niższych cenach.

iClassicsFot. kadr z filmu promującego iClassics na YouTube

iClassics to powieści, które dostępne są w formie specjalnych aplikacji, będących interaktywnymi wersjami książek. Na ten pomysł wpadło amerykańskie przedsiębiorstwo, które multimedialne książki dystrybuuje za sprawą aplikacji na urządzenia z iOS i Androidem.

Czytaj także: Instagram rozwiąże problemy z czytelnictwem wśród dzieci? Jest pewien pomysł

Firma iClassics Productions od kilku lat zajmuje się tworzeniem wirtualnych, interaktywnych książek, stanowiących na swój sposób uzupełnienie powieści w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nakładem firmy na rynku pojawiło się kilka aplikacji, które prezentują książki w niestandardowy sposób.

Na iClassics składają się książki Edgara Allana Poego, H.P. Lovecrafta czy historie o Sherlocku Holmesie. Na książki składają ilustracje i animacje oraz interaktywne strony, które reżyserowane są m.in. przez Davida G. Forés. Niestandardowo, aby przeczytać część stron, należy m.in. przechylić ekrany, dotknąć konkretnych elementów na ekranie czy obrócić ekran, by zobaczyć ukryte szczegóły.

Oprócz tekstu, na interaktywną książkę składa się też oryginalna ścieżka dźwiękowa, skomponowana zgodnie z przedstawianą historią. Opowieści zaś dostępne są w kilku językach, niestety – na ten moment wśród nich nie ma języka polskiego.

iClassics można pobrać m.in. za pomocą AppStore na telefony iPhone i tablety iPad. Teraz zaś producenci sprzedają tam swoje wirtualne książki w promocyjnych cenach – za każdy z tytułów zapłacimy nie więcej niż 1 dolara.

Co sądzicie o takich formach? Czy chcielibyście polskie odpowiedniki?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje