Ines, pani mej duszy - co wydarzy się w 9 oraz 10 odcinku serialu TVP 2?

Data: 2022-05-12 10:34:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 2 oglądamy kolejne odcinki serialu Ines, pani mej duszy. W kolejnych epizodach Ines musi walczyć o pozostanie w forcie, spotyka też miłość. Sprawdzamy co wydarzy się w jeszcze w kolejnych odcinkach serialu. 

Obrazek w treści 

Serial Ines, pani mej duszy oglądamy w kolejnych odcinkach w tym tygodniu. Tym razem w dwóch kolejnych będziemy świadkami niecnych planów Valdivii, walki Ines o siebie i swoje szczęście. Co jeszcze wydarzy się w dwóch kolejnych odcinkach serialu? 

Ines, pani mej duszy – opis 9 odcinka serialu

W dziewiątym odcinku serialu Ines, pani mej duszy Valdivia wpada na pewien pomysł i wkrótce realizuje niecny plan, który przeraża kolonistów. Postanawia uciec z fortu, ale nie sam, a z zapasami i złotem. W liście wspomina, że zabiera je by zrealizować podboju Araukanii. Władzę w forcie przejmuje zatem Ines i okazuje się, że radzi sobie w swej nowej roli bardzo dobrze, a wręcz doskonale. Fort się rozwija, powstaje szkoła i szpital, a Ines świetnie dogaduje się z Indianami. 

Czytaj także: "Ines, pani mej duszy" - na TVP 2 startuje nowy serial kostiumowo-historyczny

Valdivia wraca po kilku latach, teraz w roli Generalnego Gubernatora Chile. W forcie, w którym teraz panuje ład i przede wszystkim pokój, wraz z nim pojawia się zamęt. Ines dowiaduje się, że zgoda na podbój Santiago równa się z zerwaniem wszelkich z nią związków. Wraz z Valdivia przybywa także żona gubernatora, Marina Ortiz de Gaete. Ines nie zamierza się poddać, postanawia walczyć o pozostanie w Chile.

Ines, pani mej duszy – gdzie i kiedy można obejrzeć 9 odcinek serialu?

Odcinek 9 serialu Ines, pani mej duszy zostanie wyemitowany w czwartek – 12 maja 2022 roku na TVP 2. 

Czytaj także: Ines, pani mej duszy - co wydarzy się w 8 oraz 9 odcinku serialu TVP 2?

Serial nie ma swojej emisji na platformach streamingowych, w tym na TVP VOD. 

Ines, panie mej duszy – opis 10 odcinka serialu

W dziesiątym odcinku serialu Ines, pani mej duszy Valdivia jest uparty, i nie zamierza zrezygnować ze swoich planów. Szczególnie interesuje go podbój Araukanii, czemu przeciwni są Quiroga i Gómez. Oboje nie są przekonani, czy powiększenie terenów Hiszpanii do Cieśniny Magellana to dobry pomysł. Przygarnięty przez hiszpańskich podróżników indiański chłopiec, nie może znieść jak Indian traktuje jego dowódca. Postanawia zatem opuścić fort i wrócić do swoich. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – Hürrem ma konkurentkę. Co wydarzy się w 15 i 16 odcinku serialu

Ines odnajduje miłość w Quirogu, w którym się wkrótce zaręcza, co wzbudza wielką zazdrość u Valdivia, który skutecznie opóźnia datę ślubu narzeczonej pary. Jednocześnie trwa walka o wpływy i polityczna rozgrywka gubernatora i samego Valdivii.

Ines, pani mej duszy – gdzie i kiedy obejrzeć 10 odcinek serialu?

10 odcinek Ines, pani mej duszy zostanie wyemitowany w poniedziałek, 16 maja 2022 roku, o godzinie 21:55.

Czytaj także: 42 dni w mroku - dziś premiera chilijskiego mini-serialu Netfliksa

Serial nie ma swojej emisji na platformach streamingowych, w tym na TVP VOD. 

Ines, pani mej duszy – książki

Ines, pani mej duszy to serial kostiumowo-historyczny, który jest adaptacją książki Isabel Allende, o takim samym tytule, czyli "Ines, pani mej duszy". My natomiast proponujemy inną powieść historyczną, którą można kupić w księgarniach. Jej tytuł to Bliski koniec, a jej autorką jest Joanna Jax

Książkę Bliski koniec (Wydawnictwo Skarpa Warszawska) można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ines, pani mej duszy
Isabel Allende 1
Okładka książki - Ines, pani mej duszy

Najnowsza powieść historyczna autorki "Domu duchów" i "Ewy Luny".Niewiarygodna historia pierwszej i jedynej Hiszpanki, Ines Suarez (1507-1580), która...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy