Kobiety, kt鏎e ratowa造 篡cie. „安iat這 ukryte w mroku" Sharon Cameron

Data: 2020-02-12 13:26:02 Autor: S豉womir Krempa

Światło ukryte w mroku to przejmująca powieść, oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich – Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu.

Jedno pukanie do drzwi mogło dla wszystkich oznaczać śmierć…

Obrazek w treści

Przemyśl, 1943 rok. Nastoletnia Stefania Podgórska, nazywana od dziecka Fusią, pracuje w sklepie rodziny Diamantów.  Jest zaręczona z jednym z ich synów, co młodzi muszą jednak utrzymywać w tajemnicy – ona jest katoliczką, on Żydem.

Wszystko się zmienia, kiedy do Przemyśla wkracza armia niemiecka. Diamantowie zostają zesłani do getta, a matka i brat Fusi na roboty przymusowe do Niemiec. Stefania zostaje sama w okupowanym mieście, mając pod opieką kilkuletnią siostrę Helenkę.

Nagle rozlega się pukanie do drzwi. To Max Diamant, który wyskoczył z pociągu jadącego do obozu śmierci. Siostry podejmują odważną decyzję o ukryciu Maxa, a potem dwunastu kolejnych Żydów.

Odtąd znów czekają na pukanie do drzwi, które może oznaczać koniec dla wszystkich.

Książka jest wierna prawdziwej historii dzięki gruntownym i skrupulatnym badaniom, jakich dokonała autorka, przygotowując się do jej napisania. Sharon stworzyła porywającą opowieść, która łączy w sobie poczucie wszechogarniającego strachu z pewną niefrasobliwością oraz ukazuje niezwykłą wewnętrzną siłę młodej kobiety, mojej Mamy. »Światło ukryte w mroku« przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania.

- Ed Burzminski, syn Stefanii Podgórskiej

Światło ukryte w mroku ukaże się 25 marca 2020. Książka dostępna jest już w przedsprzedaży. Dziś w naszym serwisie publikujemy przedpremierowy fragment publikacji: 

W naszym serwisie przeczytacie już kolejny fragment książki Światło ukryte w mroku. Publikację możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz tak瞠

Musisz by zalogowany, aby komentowa. Zaloguj si lub za堯 konto, je瞠li jeszcze go nie posiadasz.

Ksi捫ka
安iat這 ukryte w mroku
Sharon Cameron3
Ok豉dka ksi捫ki - 安iat這 ukryte w mroku

Przejmuj帷a powie嗆 oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich – Heleny i Stefanii, które podczas II wojny 鈍iatowej ocali造...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesi帷a
Gladiatorzy z oboz闚 鄉ierci
Andrzej Fedorowicz
Gladiatorzy z oboz闚 鄉ierci
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Aleksandra Struska-Musia
Ulica Pazurkowa. Nowi lokatorzy
Beloved. Belonging duet
Corinne Michaels;
Beloved. Belonging duet
Zjadaczka grzech闚
Megan Campisi
Zjadaczka grzech闚
Wszystko b璠zie dobrze
Ewa Maja Ma熥owiak
Wszystko b璠zie dobrze
Zakl皻ym w g鏎ski kamie
Krystyna Palmowska
Zakl皻ym w g鏎ski kamie
Las z we軟y i stali
Natsu Miyashita
Las z we軟y i stali
Poka wszystkie recenzje