Kolejne 2 biblioteki na kwarantannie!

Data: 2020-10-13 09:18:52 Autor: pobarski

Kolejne dwie biblioteki zostały wyłączone z użytku po tym, gdy u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Tym razem chodzi o dwie filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy. 

Obrazek w treści

Koronawirus wciąż zbiera swoje żniwo; w ostatnim czasie doszło do zamknięcia ponad tysiąca szkół. Zarażenia wykryto także w bibliotekach publicznych. 

Czytaj także: Jak bezpiecznie robić zakupy w księgarni w czasie pandemii?

W październiku na stronie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka miasta stołecznego Warszawy opublikowano komunikat dotyczący konieczności zamknięcia dwóch wypożyczalni biblioteki. Zarażonym okazał się jeden z pracowników książnicy.

Z uwagi na wykrycie zakażenia koronawirusem [SARS-CoV-2] u jednego z pracowników Wypożyczalni przy ul. Antalla 5 oraz konieczności dochowania wymogu izolacji w stosunku do części załogi nie jesteśmy w stanie zapewnić niezbędnej obsady do bieżącej obsługi czytelników

– czytamy na stronie internetowej biblioteki.

Ze  względu na konieczność objęcia pracowników kwarantanną, a jednocześnie – ograniczoną liczbą pracowników dzielnicowej sieci – władze biblioteki zamknęły aż dwa punkty: Wypożyczalnię Nr 42 oraz Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr IV. Oba oddziały zlokalizowane były w jednym obiekcie przy ul. Antalla 5. 

Czytaj także: Koronawirus w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu

Przypomnijmy, że wiosną tego roku w Polsce doszło do chwilowego zamknięcia bibliotek i przejścia na pracę zdalną (tzw. lockdown). W pierwszych miesiącach po otwarciu książki podawać i wypożyczać mogli jedynie bibliotekarze, a sami czytelnicy nie mieli możliwości przeglądania książek na regałach. Od 28 września w obu warszawskich bibliotekach obowiązywał „otwarty dostęp do półek” – czytelnicy sami mogli dobierać swoje lektury.

Warszawa dzieli się na kilkanaście dzielnic mających swoich burmistrzów oraz własne biblioteki. Na Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Białołęka składa się łącznie 10 oddziałów, w tym wypożyczalnie dla dzieci i młodzieży, czytelnia naukowa oraz MultiCentrum (nieczynne do odwołania). 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.