Koronawirus w Bibliotece Uniwersyteckiej w Toruniu

Data: 2020-09-24 09:34:57 Autor: pobarski

U jednej z pracowniczek Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wykryto koronawirusa. Część pracowników trafiło na kwarantannę. 

Obrazek w treści

Jak donosi Radio PiK, u jednej z pracowniczek Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoznano koronawirusa. Kobieta od dłuższego czasu źle się czuła i przebywała na zwolnieniu lekarskim. Test wykonany u pracowniczki biblioteki uniwersyteckiej potwierdził, że jest ona zarażona koronawirusem

Czytaj także: Nowe zasady na Targach Książki w Krakowie. Obowiązkowa rejestracja, brak ulg

Po otrzymaniu wyników testu, na kwarantannę przez Sanepid skierowanych zostało czterech innych pracowników Biblioteki, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną koleżanką z pracy. Dyrektor biblioteki zdecydował także na skierowanie do pracy zdalnej czterech kolejnych pracowników książnicy uniwersyteckiej. Zarażona koronawirusem pracowniczka miała nie mieć kontaktu z czytelnikami.

Jak zapewniał rzecznik uczelni dr hab. Marcin Czyżniewski w rozmowie z Radiem PiK, działalność biblioteki nie została zawieszona i pracuje zgodnie z obowiązującym rygorem sanitarnym

Czytaj także: Jak bezpiecznie robić zakupy w księgarni w czasie pandemii?

Po wiosennym lock downie, biblioteki – podobnie jak wiele przedsiębiorstw prywatnych – powróciły do pracy przy uwzględnieniu nowych wytycznych związanych z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Czytelnicy wchodzący do biblioteki powinni zdezynfekować dłonie i mieć zakryte usta i nos, np. za pomocą maseczki czy przyłbicy. W poniedziałek, 21 września, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że należy spodziewać się kontynuacji trendu tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.