Korona królów. Jagiellonowie - 154 odc. Orszak królowej gubi drogę. Streszczenie 154 i 155 odc.

Data: 2024-04-10 09:39:20 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 154 oraz 155 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku w kwietniu, 1425 roku, królewicz Władysław zaczyna chorować.  Tymczasem w 154 odcinku orszak królowej gubi drogę. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Obrazek w treści Korona królów. Jagiellonowie - 154 odc. Orszak królowej gubi drogę. Streszczenie 154 i 155 odc. [jpg] fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 154 odcinka serialu

W 154 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w Brześciu Kujawskim oczekiwania na przybycie królowej Zofii. Okazuje się jednak, że orszak, którym podróżuje gubi szlak. Zjazd nie toczy po myśli Jagiełły i Witolda. Oleśnicki szuka poparcia dla siebie i przyszłej regencji. Awdokia i Danił są zakochani. Kobiecie jednak grozi stos za bycie wiedźmą. Głowacz zamierza znaleźć coś, co udowodni, że ta uprawia czary. 

 Przeczytaj także: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Królewna Jadwiga świetnie czuje się w towarzystwie Adama Świnki. Femka nie może pozbierać się po śmierci syna. Próbuje pocieszać ją Bdzigost. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 154 odcinek serialu?

Premierowa emisja 154 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 10 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 155 odc. Jagiełło wycisza sprawę obrzędu dziadów. Streszczenie 155 i 156 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 155 odcinka serialu

W 155 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do czerwca roku 1425, kiedy to król tuszuję sprawę obrzędu dziadów, w jakiej uczestniczyła Zofia, Awdokia i Olga. Zofia, nieoczekiwanie dla wszystkich zaczyna rodzić. Femka ma depresję, z która stara się poradzić Greta, dająca jej zioła na sen. Zabiera ją także do Guślarza. Ten przepowiada jej, że w jej życiu, już wkrótce pojawi się ktoś jej bardzo bliski. Głowacz chce kupić dom Femki. Kobieta wierzy, że jej syn wróci i nie chce go sprzedać. Wspiera ją Honzik. 

Czytaj też: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Papież stara się wymusić na polskim klerze daniny na rzecz husytów. Zostaje przez Oleśnickiego zwołany zjazd w Łęczycy. Książęta Siemek, Trojden i Kazimierz starają się przekonać  biskupa płockiego Stanisława Pawłowskiego, by nie uległ nakazom papieża. Mazowsze nie chce być już przy Koronie. Tymczasem Danił prosi królową o rękę Awdokii. Oświadcza się jej, ale ona odmawia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 155 odcinek serialu?

Premiera 155 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 12:10, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje