Korona królów. Jagiellonowie - 150 odc. Zimą 1424 roku Jagiełło planuje chrzciny syna. Streszczenie 150 i 151 odc.

Data: 2024-04-02 09:31:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 150 oraz 151 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku dochodzi do przedwczesnego porodu królowej. Tymczasem w 150 odcinku, zimą roku 1424, król planuje chrzciny swojego syna. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Sebastian Skoczeń jako król Władysław II Jagiełło w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 150 odcinka serialu

W 150 odcinku Korona królów. Jagiellonowie zimą 1424 roku, król wraca do Krakowa, od razu kierując się do swojego syna. Planuje jego chrzciny. Strasz natomiast roznosi plotki o tym, że królowa odprawiała pogańskie dziady, i że syn królewski jest nawiedzony. Zofia nie rozumie dlaczego nie może więcej czasu spędzać ze swoim dzieckiem. Jadwiga natomiast jest zazdrosna o brata, na którym teraz skupiono uwagę. W nocy zjawia się w komnacie dziecka. 

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Tymczasem Femka znajduje osobę odpowiedzialną za śmierć swego syna Pietrka. Zamierza zabić Gabora. Jednak to, że jest bardzo podobny do jej syna sprawia, że nie może. Inkwizytor szuka guślarza, któremu Kunegunda, Agata, Katka i Bdzigost pomagają uciec. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 150 odcinek serialu?

Premierowa emisja 150 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 2 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 151 odc. W roku 1425 odbywa się chrzest królewicza Władysława. Streszczenie 151 i 152 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 3 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1.. A także w sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 11:05 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 151 odcinka serialu

W 151 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1425, kiedy to na chrzest królewicza Władysława przybywa biskup Ostii, wysłany przez papieża. Przynosi mu w podarunku gwóźdź z krzyża Chrystusa. Skrzynka z relikwią ginie, ale szybko się odnajduje. Para królewska zapowiada procesję. Zbigniew Oleśnicki i Jan Głowacz sądzą, że szlachta złoży hołd królewiczowi, za przywileje. 

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Na chrzcie nie pojawia się Jadwiga. Posądzana jest o złe zamiary wobec brata. Na uroczystości nie pojawia się także Zbigniew z Brzezia. Marszałek, który umiera, ostrzega króla przez Oleśnickim. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 151 odcinek serialu?

Premiera 151 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 3 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 8 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w soboyę, 13 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis
Opowieści o kolorach
Pokaż wszystkie recenzje