Korona królów. Jagiellonowie - 151 odc. W roku 1425 odbywa się chrzest królewicza Władysława. Streszczenie 151 i 152 odc.

Data: 2024-04-03 09:20:09 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 151 oraz 152 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku zimą roku 1424, król planuje chrzciny swojego syna. Tymczasem w 151 odcinku, w roku 1425 odbywają się chrzciny królewicza Władysława. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Sebastian Skoczeń jako król Władysław II Jagiełło w serialu "Korona królów. Jagiellonowie". fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 151 odcinka serialu

W 151 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w roku 1425 na chrzest królewicza Władysława przybywa biskup Ostii, wysłany przez papieża. Przynosi w podarunku gwóźdź z krzyża Chrystusa. Skrzynka z relikwią wkrótce ginie, ale szybko się odnajduje. Para królewska zapowiada procesję. Zbigniew Oleśnicki i Jan Głowacz sądzą, że szlachta złoży hołd królewiczowi, w zamian za przywileje. 

 Przeczytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Na chrzcie nie pojawia się Jadwiga, posądzana o złe zamiary wobec brata. Na uroczystości nie pojawia się także Zbigniew z Brzezia. Marszałek, który umiera, ostrzega króla przez Oleśnickim. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 151 odcinek serialu?

Premierowa emisja 151 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 3 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 152 odc. Szlachta nie chce złożyć hołdu królewiczowi. Streszczenie 152 i 153 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 8 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 152 odcinka serialu

W 152 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie wiosną 1425 roku krakowianie składają hołd królowi, Zofii i ich synowi. Oczekują, że zrobi to także szlachta, ale Oleśnicki chce więcej przywilejów. Zofia wie już co łączy Awdokię i Daniła. Postanawia, że pomoże się im spotkać. Robi to za sprawą swoich rycerzy. Jadwiga jest zła, bowiem jest przekonana, że to ona powinna być następczynią tronu. 

Czytaj też: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Zostaje ostrzeżona przez Katarzynę Mężykową, że takie złe myśli to kara. Jadwiga zaczyna pościć, wystraszona tymi słowami. Tymczasem Femka i Honzik, wracając do Krakowa spotkają guślarza. Mówi do niej dziwne słowa. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 152 odcinek serialu?

Premiera 152 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 8 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 9 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 12:05, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje