Korona królów. Jagiellonowie - 155 odc. Jagiełło wycisza sprawę obrzędu dziadów. Streszczenie 155 i 156 odc.

Data: 2024-04-15 09:47:28 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 155 oraz 156 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku orszak królowej gubi drogę. Tymczasem w 155 odcinku król wycisz sprawę obrzędu dziadów, organizowanych przez królową Zofię. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 155 odcinka serialu

W 155 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w czerwcu roku 1425 król tuszuję sprawę obrzędu dziadów, w jakiej uczestniczyła Zofia, Awdokia i Olga. Niedługo królowa nieoczekiwanie dla wszystkich zaczyna rodzić. Femka wpada w depresję, z która stara się poradzić Greta, dająca jej zioła na sen. Zabiera ją także do Guślarza. Przepowiada jej, że w jej życiu, już wkrótce pojawi się ktoś jej bardzo bliski. Głowacz chce kupić dom Femki. Ona jednak wierzy, że jej syn wróci i nie chce go sprzedać. W tym postanowieniu wspiera ją Honzik. 

 Przeczytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Papież stara się wymusić na polskim klerze daniny na rzecz husytów. Oleśnicki zwołuje zjazd w Łęczycy. Książęta Siemek, Trojden i Kazimierz starają się przekonać  biskupa płockiego Stanisława Pawłowskiego, by nie poddał się nakazom papieża. Mazowsze nie chce być już przy Koronie. Tymczasem Danił prosi królową o rękę Awdokii. Oświadcza się jej, ale ona mu odmawia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 155 odcinek serialu?

Premierowa emisja 155 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 156 odc. Książęta mazowieccy odmawiają hołdu. Streszczenie 156 i 157 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 12:10, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 156 odcinka serialu

W 156 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie hołd lenny Koronie nie zostaje złożony przez książąt mazowieckich. Księżna Aleksandra zostaje ukarana za zachowanie synów. Ci zaś, Kazimierz i Trojden postanawiają ja umieścić w klasztorze. Awdokia w końcu przyjmuje oświadczyny Daniła, ale nie chce zostawić królowej. Ślub jednak zostaje zatwierdzony. 

Czytaj też: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Głowacz dalej opiera się przy kupnie domu Femki. Zauważa dwóch chłopców z tobołkami. Nie wie jeszcze, że to synowie rzeźnika, którzy uciekli z domu. Rozpoczynają się ich poszukiwania. Podejrzenia padają na husyta Honzika. Obława na niego niebawem rusza. Ratują go Grzymek i Sambor, którzy ukrywają do w zamtuzie. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 156 odcinek serialu?

Premiera 156 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 17 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11:00, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje