Korona królów. Jagiellonowie - 155 odc. Jagiełło wycisza sprawę obrzędu dziadów. Streszczenie 155 i 156 odc.

Data: 2024-04-15 09:47:28 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 155 oraz 156 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku orszak królowej gubi drogę. Tymczasem w 155 odcinku król wycisz sprawę obrzędu dziadów, organizowanych przez królową Zofię. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 155 odcinka serialu

W 155 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w czerwcu roku 1425 król tuszuję sprawę obrzędu dziadów, w jakiej uczestniczyła Zofia, Awdokia i Olga. Niedługo królowa nieoczekiwanie dla wszystkich zaczyna rodzić. Femka wpada w depresję, z która stara się poradzić Greta, dająca jej zioła na sen. Zabiera ją także do Guślarza. Przepowiada jej, że w jej życiu, już wkrótce pojawi się ktoś jej bardzo bliski. Głowacz chce kupić dom Femki. Ona jednak wierzy, że jej syn wróci i nie chce go sprzedać. W tym postanowieniu wspiera ją Honzik. 

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Papież stara się wymusić na polskim klerze daniny na rzecz husytów. Oleśnicki zwołuje zjazd w Łęczycy. Książęta Siemek, Trojden i Kazimierz starają się przekonać  biskupa płockiego Stanisława Pawłowskiego, by nie poddał się nakazom papieża. Mazowsze nie chce być już przy Koronie. Tymczasem Danił prosi królową o rękę Awdokii. Oświadcza się jej, ale ona mu odmawia. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 155 odcinek serialu?

Premierowa emisja 155 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 156 odc. Książęta mazowieccy odmawiają hołdu. Streszczenie 156 i 157 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 12:10, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 156 odcinka serialu

W 156 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie hołd lenny Koronie nie zostaje złożony przez książąt mazowieckich. Księżna Aleksandra zostaje ukarana za zachowanie synów. Ci zaś, Kazimierz i Trojden postanawiają ja umieścić w klasztorze. Awdokia w końcu przyjmuje oświadczyny Daniła, ale nie chce zostawić królowej. Ślub jednak zostaje zatwierdzony. 

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Głowacz dalej opiera się przy kupnie domu Femki. Zauważa dwóch chłopców z tobołkami. Nie wie jeszcze, że to synowie rzeźnika, którzy uciekli z domu. Rozpoczynają się ich poszukiwania. Podejrzenia padają na husyta Honzika. Obława na niego niebawem rusza. Ratują go Grzymek i Sambor, którzy ukrywają do w zamtuzie. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 156 odcinek serialu?

Premiera 156 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 17 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11:00, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje