Korona królów. Jagiellonowie - 156 odc. Książęta mazowieccy odmawiają hołdu. Streszczenie 156 i 157 odc.

Data: 2024-04-16 10:07:45 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 156 oraz 157 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król wycisza sprawę obrzędu dziadów, organizowanych przez królową Zofię. Tymczasem w 156 odcinku  Książęta mazowieccy odmawiają hołdu lennemu Koronie. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 156 odcinka serialu

W 156 odcinku Korona królów. Jagiellonowie hołd lenny Koronie nie zostaje złożony. Książęta mazowieccy odmawiają, przez co księżna Aleksandra zostaje ukarana za zachowanie synów. Robi to król Jagiełło. Wtedy to Kazimierz i Trojden postanawiają umieścić ją w klasztorze. Awdokia w końcu przyjmuje oświadczyny Daniła. Nie chce jednak zostawić królowej. Ślub jednak zostaje zatwierdzony. 

 Przeczytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Głowacz upiera się przy kupnie domu Femki. Pewnego dnia zauważa dwóch chłopców z tobołkami. Nie wie, że to synowie rzeźnika, którzy uciekli z domu. Rozpoczynają się ich poszukiwania. Podejrzenia padają na husyta Honzika. Od złapania ratują go Grzymek i Sambor, którzy ukrywają do w zamtuzie. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 156 odcinek serialu?

Premierowa emisja 156 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 16 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 157 odc. Księżna Aleksandra błaga synów o ukorzenie się przed królem. Streszczenie 157 i 158 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 17 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11:00, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 157 odcinka serialu

W 157 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie księżna Aleksandra błaga swoich synów, by złożyli hołd królowi Jagielle, by się przed nim ukorzyli. Ten wkrótce rozmawia z siostrzenicą, stawiając jej ultimatum. Strasz, szpieg przekazuje informacje Zdenkowi, które mogą być niezmiernie ważne dla Luksemburczyka.

Czytaj też: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Tymczasem Honzik dalej się ukrywa, a Femka znajduje synów rzeźnika. Są u guślarza. Okazuje się, że byli bici przez ojca, dlatego uciekli z domu.  Katka, Kunegunda i Femka postanawiają, że wymierzą mu karę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 157 odcinek serialu?

Premiera 157 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 17 kwietnia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 22 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje