reklama

W sieci pojawiły się pierwsze kadry z serialu "Krakowskie potwory"

Data: 2022-01-19 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Krakowskie potwory to nowa produkcja Netfliksa, która na platformie zadebiutuje wiosną bieżącego roku. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, na których możemy zobaczyć, jak prezentuje się serial kręcony w stolicy Małopolski. 

Obrazek w treści
foto: Netflix / Robert Pałka

Krakowskie potwory to serial Netliksa, którego akcja będzie rozgrywać się w sercu Małopolski. To właśnie tam bohaterowie będą walczyć z demonami znanymi ze słowiańskiej mitologii. 

Znamy obsadę serialu Krakowskie potwory

W poprzednim artykule dotyczącym Krakowskich potworów, pisaliśmy, kto odpowiada za scenariusz i reżyserię produkcji. Wówczas były to jedyne potwierdzone informacje dotyczące serialu. Minęło trochę czasu, a twórcy postanowili podzielić się kolejnymi faktami dotyczącymi produkcji. 

Czytaj także: Akcja nowego serialu Netfliksa będzie się toczyć w Krakowie!

Teraz potwierdzone zostały nazwiska aktorów, którzy pojawią się w obsadzie. W serialu zobaczymy Barbarę Liberek, która wcieli się w główną bohaterkę, czyli studiującą medycynę Alex. To właśnie ona pozna intrygującego profesora, którego zagra Andrzej Chyra, a spotkanie z nim i jego grupą studentów na zawsze odmieni jej życie. Wkrótce dziewczyna będzie musiała walczyć z całym słowiańskim bestiariuszem. 

Czytaj także: Paszporty Polityki 2021 – zobacz galę w internecie!

Obsada została ogłoszona na oficjalnym koncie Netflixa na Twitterze:

W serialu pojawią się również: Stanisław Linowski, Małgorzata Bela, Mateusz Górski, Anna Paliga, Kaja Chan, Maja Chan, Daniel Namiotko, Staszek Cywka, a także wielu innych.

Pierwsze kadry z planu produkcji 

Serial Krakowskie potwory został zapowiedziany na wiosnę 2022 roku. Niedawno w sieci pojawiły się pierwsze kadry z planu. Możemy na nich zobaczyć, jak będą wyglądać tytułowe potwory, a także główne postacie. 

Serial inspiruje się mitologią słowiańską i legendami krakowskimi. To właśnie demony i potwory z podań i mitów staną się głównymi przeciwnikami bohaterów serialu. Będą oni walczyć ze sobą na tle współczesnego Krakowa, gdzie studiuje główna bohaterka.

Czytaj także: Serial Netflix Emily w Paryżu powróci w trzecim sezonie

Krakowskie potwory – książki

Mitologia słowiańska pojawia się coraz częściej w książkach. Jedną z powieści, w których bohaterowie zmagają się z demonami z dawnych wierzeń, jest Strażnik Pauliny Hendel. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia

Można ją kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje