„Krok od nieba” – włoski serial obyczajowy już na TVP 2

Data: 2023-08-28 10:03:20 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Koniec sierpnia zapowiada koniec wakacji, ale także zupełnie nowe seriale. Wśród nich znajdzie się produkcja Krok od nieba, której emisja właśnie startuje na antenie TVP 2. Co warto wiedzieć o serialu? O której godzinie będzie w telewizji? 

Kadr z serialu "Krok od nieba" fot. RAI 1 / Wikimedia

Krok od nieba to włoska produkcja, która na południu Europy pierwszy raz pojawiła się ponad dekadę temu. Teraz serial pojawi się na antenie Dwójki i zapowiada naprawdę dobrą rozrywkę. O czym dokładnie będzie? Sprawdźcie sami! 

Krok od nieba – opis serialu 

Serial Krok od nieba to obyczajowa produkcja, której akcja dzieje się w San Candido – małym miasteczku w Alpach. To właśnie do miejscowości przyjeżdża Pietro, wspinacz, który przed laty przeżył ogromną osobistą tragedię. Podczas niezwykle wymagającej wspinaczki, spadła jego żona, która nie przeżyła wypadku. 

Czytaj także: „Gang Mocniaków”. Nowe książki dla dzieci w Biedronce przy okazji kolejnej akcji lojalnościowej

Przeprowadzka do San Candido to pretekst, by przejść na sportową emeryturę. Jednocześnie mężczyzna zostaje zatrudniony w straży leśnej. Szybko okaże się, że w małym miasteczku nie brakuje spraw, które będą wymagały jego uwagi. 

Krok od nieba – ile odcinków ma serial? 

Produkcja liczy łącznie 80 odcinków i wciąż jest emitowany we włoskiej telewizji. Niestety, w Polsce na razie nie zobaczymy wszystkich sezonów – jak wiadomo z zapowiedzi w programach telewizyjnych, na widzów Telewizji Polskiej czeka obecnie 49 odcinków Kroku od nieba

Krok od nieba – gdzie i kiedy oglądać? 

Serial Krok od nieba emitowany będzie o godz. 15:05 na antenie TVP 2. Tym samym produkcja zastąpiła emitowane w tym paśmie w wakacje powtórki serialu M jak Miłość – od 28 sierpnia na antenie TVP 2 będzie bowiem można zobaczyć nowe odcinki telenoweli. 

Krok od nieba – wszystkie odcinki

Poszczególne odcinki serialu będą emitowane na antenie TVP 2 od poniedziałku do piątku. Poniżej prezentujemy spis odcinków na najbliższe tygodnie wraz z linkami do poszczególnych streszczeń: 

Krok od nieba – odc. 1 – 28.08.2023 r. 

Pietro aklimatyzuje się w miejscowości. Wkrótce wraz z innym policjantem musi zająć się sprawą tajemniczej śmierci pewnej dziewczyny. Przeczytaj pełne streszczenie

Krok od nieba – odc. 2 – 28.08.2023 r. 

W tajemniczych okolicznościach znika syn bogatych przedsiębiorców. W miasteczku mówi się, że to sprawka ducha dziecka błąkającego się po lesie. Przeczytaj pełne streszczenie.

Krok od nieba – odc. 3 – 28.08.2023 r. 

Streszczenie pojawi się wkrótce. 

Krok od nieba – odc. 4 – 28.08.2023 r. 

Streszczenie pojawi się wkrótce. 

Krok od nieba – odc. 5 – 28.08.2023 r. 

Streszczenie pojawi się wkrótce. 

Krok od nieba – książka 

Serial Krok od nieba to jeden z kilku nowych seriali, które od początku tygodnia oglądać będzie można na antenie Telewizji Polskiej. Poza obyczajową produkcją z Włoch, popołudniami na Jedynce zobaczymy także nową turecką produkcję: Złoty chłopak

Niestety, dla widzów poszukujących książkowego odpowiednika Kroku od nieba nie mamy dobrych wieści – serial powstawał na bazie scenariuszy stworzonych przez Enrico Oldoiniego, przez co na rynku nie znajdziemy powieści powiązanej z serialem. Zamiast tego możemy polecić inną interesującą powieść łączącą wątki kryminalne z obyczajowymi.

Tango z rożnem książka

Powieść Tango z rożnem autorstwa Iwony Banach to zabawna historia, w której w tajemniczy sposób ginie policjantka. Książkę nakładem Wydawnictwa Dragon kupić można poniżej: 

Tagi: krok od nieba, seriale kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje