Książę i ja: Królewskie wesele – królewska komedia romantyczna znów na ekranach 

Data: 2024-06-19 17:45:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Książę i ja: Królewskie wesele to jedna z kultowych komedii romantycznych, która opowiada o nietypowych potyczkach miłosnych… rodziny królewskiej. Królewskie potyczki to druga część z kultowego cyklu o Paige Morgan. O czym jest ten film i gdzie go zobaczyć? Przeczytajcie ten artykuł do końca, by wszystkiego się dowiedzieć!

Książę i ja 2fot. kadr z filmu Książę i ja III: Królewski miesiąc miodowy; fot: TVN / Monolith Film

Książę i ja to produkcja, której prawdopodobnie nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi komedii romantycznych. Już wkrótce na ekranach pojawi się jednak sequel filmu: Książę i ja: Królewskie wesele. Co warto wiedzieć o tej produkcji? 

Książę i ja: Królewskie wesele – opis filmu 

O czym jest film Książę i ja: Królewskie wesele? Produkcja przedstawia losy Paige, dwudziestokilkuletniej przyszłej lekarki, która trafia do Danii na studia medyczne. Los chce, że wpada na… przyszłego następcę tronu, Edwarda, w którym – z wzajemnością – się zakochuje. W drugim filmie trwają już przygotowania do nadchodzącej uroczystości, a Duńczycy przyzwyczajają się z myślą, że być może ich przyszła królowa będzie Amerykanką. 

Wszystko zmienia się w momencie, gdy do rodziny królewskiej trafia wieść ze strony norweskiego księcia, Alberta. Ten donosi, że zgodnie z niedawno odkrytym dekretem, Edward jako przyszły król nie może poślubić kobiety, która nie posiada arystokratycznego pochodzenia. W tym samym momencie na horyzoncie pojawia się również księżniczka Kirsten, córka Alberta, która zamierza walczyć o względy Edwarda. Czy Paige wreszcie uda się być szczęśliwą? Tego dowiadujemy się już w samym filmie.

Książę i ja: Królewskie wesele – obsada 

Kto wystąpił w drugiej części Królewskiego wesela? W nowej części ponownie zobaczyć można Kam Heskin, która wciela się w postać Paige, a także Luke’a Mably’ego, który gra księcia Edwarda. 

Rolę księżniczki Kirsten otrzymała Clemency Burton-Hill, a księcia Alberta – Jim Holt. Rodziców Edwarda grają natomiast Maryam d’Abo oraz David Fellowes. Za reżyserię filmu odpowiada Catherine Cyran.

Książę i ja: Królewskie wesele – gdzie zobaczyć? 

Sequel Księcia i ja wyprodukowany został w 2006 roku, a od tego momentu minęło już całkiem sporo czasu. Dlatego też produkcję dość często można oglądać teraz w telewizji. Film regularnie emitowany jest na antenach kanału FilmBox, a już wkrótce pojawi się także na TVP 2.Na popularnej Dwójce produkcja wyemitowana zostanie w środę, 19 czerwca 2024 r. o godz. 20:35. 

Poza tym film za kilka złotych wypożyczyć można na platformach VOD lub zobaczyć w ramach abonamentu np. na Polsat Box Go. 

Książę i ja: Królewskie wesele – opinie 

Film Książę i ja: Królewskie wesele to zdecydowany must have dla fanek i fanów pierwszej części filmowej sagi. To także produkcja, która może spodobać się widzom komedii romantycznych takich jak Zakochana księżniczka czy Zamiana księżniczek.

Warto zauważyć także, że poza filmem Królewskie wesel, powstała także 3 i 4 część sagi: filmy Książę i ja III: Królewski miesiąc oraz Książę i ja IV: W krainie słoni.

Przeczytaj także:


  Tagi: filmy w tv,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje