Ktoś tutaj jest! Fragment książki „Mała wojna"

Data: 2019-08-22 22:25:40 Autor: Sławomir Krempa
News - Ktoś tutaj jest! Fragment książki „Mała wojna

Są sprawy, o których z dziećmi rozmawiać jest szczególnie trudno. Bieda, głód, niesprawiedliwość, społeczna, śmierć, wreszcie – wojna to tematy, których nie wolno jednak unikać. W przededniu 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezentujemy książki, które stać się mogą inspiracją do rozmowy z najmłodszymi na jej temat. 

We wrześniu 1939 roku wszystkim wydawało się, że wojna potrwa tylko parę tygodni, a już z pewnością nie dotrze do niewielkiej willi stojącej przy jednej z uliczek na obrzeżach Lwowa.

Wiele mówi się o bohaterach ginących w nierównej walce tam, gdzie szalała wielka wojna, zaś ci, którzy prowadzili swoją małą wojnę, pomagając najsłabszym tego świata - dzieciom, starcom, chorym - odeszli w zapomnienie.

Nie walczyli przy pomocy broni, używali serca jak tajemniczy Maestro, którego jedno jedyne zdjęcie zachowało się w rodzinnym albumie - ale ginęli jak żołnierze.

Opowiada o tym wydana w serii Wojny dorosłych – historie dzieci książka  Katarzyny Ryrych Mała wojna. Zajrzyjcie do jej wnętrza:  

W naszym serwisie znajdziecie również recenzję Małej wojny – zapraszamy do lektury! Książkę możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mała wojna
0
Okładka książki - Mała wojna

We wrześniu 1939 roku wszystkim wydawało się, że wojna potrwa tylko parę tygodni, a już z pewnością nie dotrze do niewielkiej willi stojącej przy jednej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje