Kuchenne Rewolucje: Dziadek do orzechów - menu, ceny, gdzie jest?

Data: 2023-10-12 18:00:01 | aktualizacja: 2024-06-20 11:40:21 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Dziadek do orzechów to nowa restauracja w Bytomiu, która przeszła Kuchenne rewolucje. Jak dziś wygląda sytuacja restauracji, której pomogła Magda Gessler? Co warto wiedzieć na temat cen i dań w restauracji? Jak wygląda dojazd? 

Magda Gessler w programie Kuchenne Rewolucjefot. mat. prasowe / TVN / x-news

Dziadek do orzechów kojarzy nam się z opowieścią Hansa Christiana Andersena, a teraz także – z restauracją po Kuchennych Rewolucjach Magdy Gessler.Czy restauracja robi równie dużą furorę, jak opowieść duńskiego pisarza?

Kuchenne Rewolucje: Dziadek do orzechów – opis 

W najnowszych Kuchennych Rewolucjach znana restauratorka pojawi się w Bytomiu, by pomóc rodzinie wspólnie prowadzącej restaurację Pod orzechem. Chociaż miejsce było spełnieniem marzeń właścicieli, niestety – od dawna nie przynosi satysfakcji, a jedynie frustrację związaną z brakiem gości. Magda Gessler postanowiła odczarować to miejsce: przede wszystkim zmieniając wystrój oraz nazwę. 

Czytaj także: Wyścig szczurów - kultowa komedia znów w tv

Od tego momentu bytomska restauracja Dziadek do orzechów przeszła niesamowitą metamorfozę. W restauracji królują kolory fioletu, a na stolach – orzechy włoskie, sztandarowy składnik wszelkich potraw w restauracji. Cały odcinek programu zobaczyć można w telewizji w czwartek, 20.06.2024 r. na TVN oraz w sieci: na Player.pl oraz platformie Max.

Kuchenne Rewolucje: Dziadek do orzechów – lokalizacja 

Gdzie jest Dziadek do orzechów w Bytomiu? Restauracja zlokalizowana jest na obrzeżach miasta przy ruchliwej drodze krajowej 78. Dziadek do orzechów znajduje się przy ulicy Żołnierskiej 99 w dzielnicy Górniki.

Czytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Dzięki temu do restauracji bardzo łatwo jest dotrzeć samochodem. Niestety, trudniej będzie dojechać do niej gościom za pomocą komunikacji miejskiej – najbliższy przystanek w pobliżu restauracji to Górniki Skrzyżowanie. 

Restauracja Dziadek do orzechów Bytom – parking

Restauracja po Kuchennych Rewolucjach usytuowana jest na dużym terenie. Obok restauracji znajduje się spory, żwirowy parking, przy którym pozostawić można samochód na czas wizyty w Dziadku do orzechów. Poza tym zaparkować można przy pobliskich supermarketach. 

Dziadek do orzechów Bytom – menu 

Co znalazło się w menu restauracji Dziadek do orzechów? Przede wszystkim w bytomskim lokalu na uwagę zasługują dania zaproponowane przez Magdę Gessler, a są to: 

  • pasta serowa z orzechami włoski na słodkim pierniczku – 15 złotych 
  • barszcz czerwony z uszkami z selerem naciowym i orzechami włoskimi – 18 zł 
  • pulpety cielęce w sosie demi glace z orzechami włoskimi w towarzystwie giczy cielęcej z kluskami – 69 zł

Oprócz tego w menu znalazły się m.in. krem z pomidorów, żurek, rosół z makaronem, rolada wołowa, żeberka, placki po bytomsku czy sznycel cielęcy. Wśród nowości szefa kuchni znajduje się natomiast krem z pomidorów, żeberka i paczkraut, miętus królewski czy cytrynowy serniczek na deser.

Dziadek do orzechów Bytom – ceny 

Ceny w restauracji Dziadek do orzechów w Bytomiu należą do średnio umiarkowanych. Za najdroższe danie w karcie to porewolucyjne pulpety w demi glas, za które zapłacić trzeba 69 złotych. W ramach dania otrzymuje się cztery pulpeciki wraz z odrobiną gulaszu i kluskami śląskimi oraz surówką Waldorf.

Czytaj także: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Tuż po Kuchennych rewolucjach przystawka w postaci pierniczka z pastą serową dodawana była do posiłku gratis, obecnie trzeba zapłacić za nią 15 złotych. Poza tym ceny dań głównych są nieco niższe: za roladę wołową zapłacimy 49 złotych, udko z kaczki – 45 złotych, a sznycel cielęcy – 55 złotych. 

Dziadek do orzechów Bytom – godziny otwarcia 

Restauracja Dziadek do orzechów w Bytomiu otwarta jest od wtorku do niedzieli. Od wtorku do czwartku w restauracji zjeść można od godziny 12:00 do 20:00, od piątku do soboty Dziadek do orzechów otwarty jest od 12:00 do 21:30, a w niedzielę – od 12:00 do 20:00.

Tagi: kuchenne rewolucje,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje