Kuchenne rewolucje - restauracja "Fresco". Zmiany w Suwałkach

Data: 2024-05-23 12:21:48 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W Suwałkach „Kuchenne Rewolucje" chyba jeszcze nigdy dotąd się nie odbyły. Magda Gessler przeprowadziła już zmiany niemal w całej Polsce, jednak to miasto jakoś omijała. W finale 28 sezonu programu wszystko się zmieni, a to za sprawą restauracji Fresco, która wyraźnie potrzebowała pomocy restauratorki, kreatorki smaku i stylu. Czy ta rewolucja się uda?

Magda Gessler na planie programu Kuchenne Rewolucje fot. East News / mat. prasowe x-news

Kuchenne rewolucje: Fresco – opis. Co się wydarzy? 

Suwałki jest miejscowością przepiękną, położoną wśród jezior. Mamy tu piękną miejską plażę, popularny Zalew Arkadia, blisko stąd leży Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Krajobrazowy. A jednak to miejsce chyba trochę niedoceniane turystycznie. Przekonała się o tym mająca 24 lata Tatiana, która postanowiła poprowadzić tu hostel i mieszczącą się w nim restaurację. Młoda kobieta doświadczyła ogromnej tragedii – zginął bowiem jej partner. Wówczas Tatiana zamknęła na pewien czas Fresco i lokal stał pusty.

Ale czas – przynajmniej do pewnego stopnia – leczy rany, zwłaszcza, gdy ma się obok kochającą rodzinę. Mama i siostra postanowiły pomóc Tatianie, która wyraźnie sobie nie radziła. Wspólnie prowadziły Fresco, serwując okolicznym mieszkańcom domowe obiady. Niestety, gości brak. Nie pomaga fakt, że w pobliżu jest wiele popularnych restauracji, a konkurencja jest naprawdę spora.  

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Mama Tatiany pełni we Fresco funkcję szefowej kuchni. Momentami nie radzi sobie z presją, wyraźnie potrzebuje odpoczynku. Sama Tatiana z kolei nie ma pomysłu na prowadzenie lokalu. Nigdy nie pracowała w restauracji, nie potrafi też zbyt dobrze gotować i nie lubi tego. Coraz bardziej przekonuje się, że powinna zamknąć restaurację. Czy wsparcie mamy i siostry sprawi, że zmieni swoją decyzję? Czy Magda Gessler nauczy ją, jak prowadzić knajpę?

Kuchenne rewolucje: Fresco – gdzie i kiedy obejrzeć odcinek?

Premierowy odcinek programu Kuchenne rewolucje: Fresco można zobaczyć w czwartek, 23 maja 2024 o godzinie 21.35 na antenie telewizji TVN.

Czytaj również: Kuchenne Rewolucje. Restauracja Wilniuk... - menu, ceny, gdzie jest?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć programu w telewizji, odcinek jest już dostępny na platformie Player.pl. 

Kuchenne rewolucje: Fresco – gdzie to?

Fresco - po zmianach restauracja Wilniuk... - znajduje się w Suwałkach przy ulicy Zawadzkiego 7. Magda Gessler postawiła na kuchnię nawiązującą do wileńszczyzny.

Kuchenne rewolucje: Fresco – menu

We Fresco (dziś: Wilniuku) zjemy wiele przepysznych potraw. 

Magda Gessler zaproponowała, by w menu znalazła się tarta litewska śmietanowo-serowa z litewskim serem dziugasem, dziki rosół z grzybami, kołduny z baraniną, dziki gulasz z kluskami i buraczkami oraz lody z koglem moglem.

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

W menu są także kluski śląskie z twarogiem, placki ziemniaczane, babka ziemniaczana czy kurczak po litewsku.

Kuchenne rewolucje: Fresco – czy rewolucja się udała?

Magda Gessler po powrocie sięgnęła przede wszystkim po dania, które sama zaproponowała restauratorkom. I... udało się! Zdaniem Gessler elegancka kuchnia, którą zaproponowała, trzyma poziom. – Ta rewolucja wydawała się nierealna, ale smaki - jak najbardziej prawdziwe - podsumowała restauratorka. Wygląda więc na to, że na kulinarnej mapie Polski znalazło się kolejne smaczne miejsce. 

Planujecie wybrać się do Suwałk śladami Kuchennych rewolucji?

Przeczytaj także:


Tagi: kuchenne rewolucje, programy reality show, kulinarne, reality show,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje