Będzie serial na podstawie "Zaginionego symbolu" Dana Browna!

Data: 2020-02-05 20:53:03 Autor: pobarski

Jak podają zagraniczne media, już niebawem ruszyć mają prace związane z adaptacją znanej powieści Dana Browna pt. Zaginiony symbol. Nowa produkcja ma być serialem luźno opartym na książce popularnego pisarza.

Obrazek w treściFot. Dick Thomas Johnson from Tokyo, Japan / CC BY 2.0. / Wikimedia

Dan Brown jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy, a popularność zapewniły mu zwłaszcza kultowy tytuły z serii o Robercie Langdonie, m.in. Kod Leonarda da Vinci oraz Inferno. Teraz wiemy już, że pojawić ma się serial z kojarzonym przez czytelników bohaterem.

Czytaj także: Co nowego w księgarniach w lutym 2020? Najciekawsze nowości i zapowiedzi wydawnicze.

Nowa produkcja oparta ma być na bestsellerowej książce Browna pt. Zaginiony symbol, która pierwszy raz ukazała się na rynku 11 lat temu. Serial nawiązywać ma do wydarzeń z książki, niekoniecznie jednak będzie wiernie odwzorowywał losy Langdona z powieści Browna.

Langdon – opis serialu

O czym będzie serial Langdon? Trzecia książka z serii o Robercie Langdona przedstawia losy specjalisty od symboliki, który na prośbę swojego dawnego przyjaciela przyjeżdża do Waszyngtonu, by wygłosić odczyt naukowy.

Kiedy dociera do umówionego miejsca, nie zastaje jednak auli pełnej ludzi gotowej na jego wykład, a makabryczne znalezisko, które oznaczone zostaje symbolami nawiązującymi do dawnego, antycznego świata. Jak przekonuje się Langdon, jego przyjaciel tak naprawdę został porwany, a sam badacz podejmuje grę, by uratować swojego dawnego mentora.

Langdon – kto wystąpi

Według dostępnych obecnie informacji, amerykańska stacja NBC oficjalnie zatwierdziła produkcję serialu na podstawie książki Dana Browna. Oznacza to, że już niebawem ruszą zdjęcia do adaptacji do tej pory nieekranizowanej części z serii o Robercie Langdonie.

Czytaj także: Książki Roku 2019 

Niestety, na ten moment nieznane są szczegółowe informacje na temat serialu. Nie wiadomo, kto wystąpi w produkcji serialu, a na planie filmowym nie padł nawet pierwszy klaps. Mało prawdopodobne jest jednak, że w produkcji zobaczymy Toma Hanksa.

Za scenariusz serialu odpowiadają natomiast Dan Dworkin i Jay Beattie. Producentami zostaną zaś osoby, które zaangażowały się w poprzednie projekty z serii o Langdonie – Ron Howard, Brian Grazer oraz sam Dan Brown.

Langdon – kiedy premiera serialu

Obecnie szacuje się, że serial Langdon będzie miał około sześciu odcinków. Cały serial pojawi się na ekranach prawdopodobnie dopiero w 2021 roku.

Langdon – czy jest książka?

Chociaż od premiery książki Zaginiony symbol minęło już sporo czasu, to nadal kupić można ją w księgarniach. W Polsce tytuł ukazał się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga. Książkę kupić można poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginiony symbol
Dan Brown36
Okładka książki - Zaginiony symbol

Co zaginęło, zostanie odnalezione… Waszyngton. Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor