"Love, Victor" – nowa adaptacja powieści Love, Simon

Data: 2020-06-22 13:06:55 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Simon oraz inni homo sapiens to powieść Becky Albertalli, która w 2018 roku zekranizowana została pod tytułem Love, Simon (Twój, Simon). Niebawem widzowie będą mogli poznać spinn-off filmu – w postaci serialu Love, Victor.

Obrazek w treści "Love, Victor" – nowa adaptacja powieści Love, Simon [jpg]Fot. materiały prasowe Hulu

Love, Simon (Twój, Simon) to pochodząca z 2018 r. filmowa adaptacja bestsellerowej powieści Simon oraz inni homo sapiens. Od pewnego czasu wiadomo o planowanej kontynuacji w postaci serialowego spin-offu tej historii, a w ostatnich tygodniach – w sieci pojawił się oficjalny zwiastun i pierwsze sceny z serialu. Co warto wiedzieć o tej produkcji?

Love, Victor – opis

O czym jest serial Love, Victor? Produkcja opowiada losy tytułowego Victora, młodego chłopaka, który przeprowadzając się do nowego miasta, rozpoczyna naukę w Creekwood High School. W nowej szkole nawiązuje znajomości i poznaje kolejne, intrygujące osoby.

Czytaj także: Wyjście z szafy po amerykańsku - recenzja filmu „Twój Simon"

Jednocześnie, Victor stara się znaleźć dorywczą pracę. W jednej z kafejek, gdzie ma zostać zatrudniony, bliżej poznaje swojego rówieśnika – Benjamina. Nieoczekiwanie, nastolatek przekonuje się, że… staje się zauroczony swoim kolegą.

Do czego doprowadzi to nastoletnie uczucie? Kiedy Victor nie będzie umiał poradzić sobie z własnymi problemami, pomocy udzieli mu internetowy starszy kolega, Simon Spier.

Love, Victor – zwiastun

W kwietniu i maju zadebiutowały pierwsze oficjalne zwiastuny i fragmenty serialu. Na udostępnionych w sieci filmach przedstawiony jest zwłaszcza Michael Cimino wcielający się w postać głównego bohatera.

Love, Victor – kto występuje?

Kto znajduje się w obsadzie serialu Love, Victor? W produkcji wystąpią raczej nieznani polskim widzom młodzi aktorzy. W rolę tytułowego Victora wcieli się Michael Cimino. Z kolei najlepsze przyjaciółki nastolatka zagrają Rachel Naomi Hilson oraz Babe Wood. W postać Benjamina, w którym zakochany będzie główny bohater, wcieli się natomiast George Sear.

Oprócz nich w produkcji zagrają także Anthony Turpel, Mason Gooding, Isabella Ferreira, Mateo Fernandez, James Martinez oraz Ana Ortiz.

Epizodycznie w produkcji pojawi się także Nick Robinson – znany z Love, Simon bohater będzie tym razem narratorem; pojawi się on także w ósmym odcinku serialu.

Love, Victor – czy jest związane z Love, Simon (Twój Simon)?

Serial Love, Victor nie bez przyczyny brzmi podobnie do istniejącego już filmu. Nowa produkcja stanowi niejako kontynuację historii z filmu o Simonie Spierze. Warto jednak wiedzieć, że serial można będzie zobaczyć również bez znajomości filmu, co nie będzie miało wpływu na odbiór fabuły.

Love, Victor – gdzie zobaczyć?

Początkowo serial nazywać miał się Love, Simon (Twój, Simon) i miał na nowo opowiadać o wątkach Simona Spiera. Co więcej, za produkcję odpowiedzialny miał być bezpośrednio Disney, który chciał stworzyć serial oryginalny na platformę Disney+.

Czytaj także: Disney+ w Polsce. Katalog, ceny, data premiery

Ostatecznie zrezygnowano jednak z tego pomysłu, a serial w odmienionej formule – jako Love, Victor przeniesiono do Hulu, amerykańskiego serwisu streamingowego działającego na podobnej zasadzie co Netflix. Hulu także należy do spółki Disneya, jednak produkcje tam zamieszczane są przeznaczone również dla dorosłych widzów. Hulu współprowadzone jest przez Disney i NBC.

Love, Victor – kiedy premiera?

Serial Love, Victor swoją premierę miał 17 czerwca. Datę wypuszczenia serialu na platformę przesunięto, gdyż początkowo produkcja ukazać miała się dopiero w sierpniu tego roku. Na pierwszy sezon serialu składa się 10 odcinków. Wszystkie pojawiły się na Hulu w dniu premiery.

Niestety, na ten moment nie wiadomo, czy i kiedy serial pojawi się w dystrybucji polskich platform streamingowych.

Love, Victor – książka

Love, Victor to serial, który w luźny sposób oparty jest na powieści Becky Albertalli Simon oraz inni homo sapiens oraz na filmie Twój Simon z 2018 r.

Książkę w dobrej cenie możecie kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Simon oraz inni homo sapiens (Twój Simon)
Becky Albertalli2
Okładka książki - Simon oraz inni homo sapiens (Twój Simon)

Twój Simon podbił serca czytelników na całym świecie, został obsypany nagrodami i przyniósł Becky Albertalli międzynarodową sławę...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje