„Mała syrenka” – do sieci trafił kolejny teaser nowego filmu live-action od Disneya

Data: 2023-02-18 11:14:15 | Ten artykuł przeczytasz w 611 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W sieci właśnie ukazał się nowy teaser Małej syrenki, czyli aktorskiej wersja klasycznej animacji Disneya. Produkcja jeszcze w tym roku pojawić ma się na wielkich ekranach! 

Obrazek w treści „Mała syrenka” – do sieci trafił kolejny teaser nowego filmu live-action od Disneya [jpg]fot. mat. prasowe / Disney

Mała syrenka to najnowszy remake klasycznej animacji stworzonej przez wytwórnię Disney w 1989 roku. Obie produkcje bazują na jednej z baśni Hansa Christiana Andersena o takim samym tytule. Premiera filmu live-action została zaplanowana na 26 maja 2023 roku

Mała syrenka – jest zwiastun nowego filmu na podstawie klasyka

Film aktorski Mała syrenka, dokładnie tak jak animacja, opowie historię rudowłosej syrenki Arielki. Bohaterka jest najmłodszą i najbardziej buntowniczą córką króla mórz – Trytona. Jest ona zafascynowana ludźmi i często zbliża się do miejsc, w których oni przebywają. Podczas jednej z takich wypraw zakocha się w przystojnym księciu Eryku.

Podróż na ląd jest tym, czego syrena najbardziej pragnie. Arielka zdecyduje się więc podążać za głosem serca, niestety zrobi to w najgorszy możliwy sposób. By zdobyć nogi, postanawia zawrzeć pakt z Urszulą – podłą wiedźmą morską. Umowa może przynieść jednak trudne do zaakceptowania konsekwencje.

Poniżej możecie obejrzeć najnowszy zwiastun produkcji:

Mała syrenka – kontrowersyjny dobór obsady nowego filmu Disneya

Dobór obsady od początku spotkał się ze sporą krytyką. Internauci zdążyli już skomentować kolor skóry odtwórczyni głównej roli, czyli Halle Bailey. W klasycznej animacji syrenka miała białą skórę, teraz jednak postanowiono to zmienić, co rozzłościło część widzów. Należy jednak pamiętać, że w animacjach pochodzących z lat 90. księżniczki o innych odcieniach skóry były zupełnie nieobecne. Teraz się to zmienia, a Disney pragnie naprawić dawne błędy.

Może zainteresować cię także...

Głosem Sebastiana został Daveed Diggs – popularny raper, który wystąpił w znanym musicalu Hamilton. W postać ukochanego Arielki, czyli króla Eryka, wcielił się z kolei Jonah Hauer-King. W roli Urszuli zobaczymy popularną aktorkę komediową Melissę McCarthy. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Jacob Tremblay, Awkwafina, Art Malik, Noma Dumezwen oraz Javier Bardem.  

Mała syrenka – film na podstawie baśni

Mała syrenka to film, który został stworzony na podstawie animacji Disneya. Jednak ta bajka bazuje właśnie na baśni Hansa Christiana Andersena, która po raz pierwszy została opublikowana w 1837 roku.