reklama

„Mała syrenka” i „Super Mario Bros. Film” – na to wybierz się dzi¶ do kina!

Data: 2023-05-26 13:46:33 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś w kinach w całej Polsce swoją premierę mają dwie produkcje, które idealne sprawdzą się na rodzinny seans. Chodzi o nową wersję Małej Syrenki oraz produkcję Super Mario Bros. Film

Plakaty filmów Mała syrenka oraz Super Mario Brosfot. plakat filmu Mała Syrenka / plakat filmu Super Mario Bros. Film. 

Od wielu miesięcy zapowiadano premierę głośnych produkcji familijnych. Mała syrenka to najnowszy remake klasycznej animacji z 1989 roku, wyreżyserowany przez Roba Marshalla. Super Mario Bros. Film to natomiast głośna animacja zainspirowana kultową serią gier Nintendo. Za reżyserię odpowiadają Aaron Horvath i Michael Jelenic. Obie te produkcje już dziś – 26 maja 2023 roku – mają swoją polską premierę.  

Mała syrenka – Disney z kolejnym filmem live action

Mała syrenka to najnowsza produkcja wytwórni Disney. Główną bohaterką filmu jest syrenka Arielka, która marzy o tym, by móc żyć wśród ludzi, na lądzie. Jest ona najmłodszą córką Trytona – władcy mórz i oceanów. Pewnego dnia, podczas sztormu, syrenka ratuje księcia Eryka i od razu się w nim zakochuje. Nie słuchając zakazów, rusza za mężczyzną i zawiera pakt z morską wiedźmą Urszulą. Oferuje jej swój piękny głos w zamian za nogi.  

czytaj także: „Heartstopper”– w sieci pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z 2 sezonu! Bohaterów czeka podróż do Paryża

W głównej roli w filmie występuje Halle Bailey. W postać ukochanego Arielki – Eryka – wcielił się Jonah Hauer-King. Za muzyczną oprawę produkcji odpowiada Alan Menken, czyli jeden z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej do produkcji Disneya. Stworzył on między innymi utwory do: oryginalnej Małej syrenki, Aladdyna, czy Pięknej i Bestii

Super Mario Bros. Film – postać z gier Nintendo na wielkim ekranie

Super Mario Bros. Film to produkcja, która wywołała niemałe zamieszanie na całym świecie. Już na początku kwietnia miała swoją premierę w kilkunastu krajach i od tego czasu zebrała wiele pozytywnych recenzji. Ta kolorowa animacja zdążyła już zarobić ponad 378 milionów dolarów.

czytaj także: „Pan Samochodzik i Templariusze” z pierwszą zapowiedzią!

Głównymi bohaterami filmu są bracia Mario i Luigi. Hydraulicy otwierają właśnie własną firmę i chcą podbić Brooklyn. Jedna z awarii sprawia jednak, że trafiają oni do innej krainy. Luigi ląduje w zamku Bowsera, który chce podbić wszystkie królestwa i poślubić piękną księżniczkę. Mario natomiast zostaje przeniesiony do świata pełnego chodzących grzybów. Hydraulik wie, że musi ocalić brata i powstrzymać groźnego przeciwnika. 

Kontrowersje wokół nowej Arielki i rekord dla twórców filmu o Mario

Od kilku miesięcy w sieci było niezwykle głośno na temat każdej z tych produkcji. Chociaż Mała syrenka to film, wokół którego pojawia się sporo kontrowersji, to jednak fani klasycznej animacji i tak chcą zobaczyć jak prezentuje się remake.

JustWatch sprawdził, która produkcja z tej franczyzy jest obecnie najbardziej popularna. Pierwsze miejsce przypadło oryginalnej animacji. Następnie znalazł się prequel serii, czyli Dzieciństwo Ariel. Trzecie miejsce zajmuje Mała Syrenka 2: Powrót do morza – opowieść o córce Arielki. Możliwe, że po premierze, to właśnie film live-action zdobędzie największą popularność! 

Super Mario Bros. Film to natomiast animacja, która została niezwykle ciepło przyjęta na całym świecie. Produkcja pobiła wiele rekordów, między innymi ustanowiła najlepsze otwarcie w historii dla filmu opartego na grze wideo. Co ciekawe jest to również najlepsze otwarcie 2023 roku, będące jednocześnie rekordowym dla studia Illumination.

Oba filmy od dziś można zobaczyć w kinach w całym kraju.

Tagi: premiery filmowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesi±ca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
M±ciciel
Paweł Beręsewicz
M±ciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje