reklama

Serial Mata Hari – słynna kobieta szpieg w telewizyjnej Dwójce

Data: 2021-03-30 10:36:02 Autor: adudek

Dziś telewizyjna Dwójka rusza z kolejną produkcją serialową, tym razem o charakterze historycznym, którego bohaterką jest znana wszystkim kobieta – szpieg, Mata Hari.

Obrazek w treści

Serial o takim samym tytule, Mata Hari zadebiutuje w pierwszym odcinku już dziś, oferując nie tylko ciekawą intrygę, historyczny rys, ale i gwiazdorską obsadę. Co wiemy na temat nowej serialowej produkcji emitowanej przez TVP 2?

Mata Hari – opis serialu

Serial Mata Hari to produkcja międzynarodowa, dzieło rosyjsko/ukraińsko/portugalskie, mające na swoim karku kilka lat, bowiem jest to dzieło z roku 2016, historia przedstawiająca postać autentyczną, najbardziej znaną kobietę szpieg.

Mata Hari to bowiem historia agentki o takim pseudonimie, a w rzeczywistości Margaret McLeod. Jej historię poznajemy w momencie, w którym została porzucona przez męża, traci opiekę nad córką i nie ma pieniędzy na życie.

Czytaj również: Będą kontynuacje "Gry o tron"! George R.R. Martin podpisał kolejną umowę z HBO

Zdesperowana przeprowadza się do Paryża i jaka Mata Hari zatrudnia się jako tancerka egzotyczna, dzięki talentowi i charyzmie, szybko robiąc wielką karierę. Wkrótce zostaje zapraszana do elitarnych domów, a niebawem nawiązuje kontakt w kręgach politycznych i wojskowych. Świat stojący u progu I wojny światowej otwiera przez Matą Hari zupełnie inne możliwości. 

Mata Hari – obsada

Serial, który zaprezentuje widzom, w pierwszym odcinku, telewizyjna Dwójka to produkcja w gwiazdorskiej obsadzie. W roki tytułowej Maty Hari - Vahina Giocante, znana z takich filmowych produkcji jak: Zamknięty krąg, Sekretna obrona czy Krach

W obsadzie znaleźli się się też tacy znani aktorzy jak: John Corbett (Moje wielkie greckie wesele, Moje wielkie greckie wesele 2, Seks w wielkim mieście), Rutger Hauer (Łowca androidów, Batman - Początek, Zaklęta w sokoła, Czysta krew) i Christopher Lambert (seria Nieśmiertelny, Mortal Kombat, Sobibór).

Czytaj również: Wolka - polsko-islandzki dramat, film z Olgą Bołądź w roli głównej

W pozostałych rolach: Aleksiej Guskow, Gérard Depardieu, Ksenia Rappoport, Wiktoria Isakowa, Paul Bellantoni, Rebecca Davis, Marc Graue, Julian Jordan, John Moore i inni.

Reżyserami serialu Mata Hari są: Julius Berg, mający na swoim koncie takie tytuły jak: Las, Profil czy Purpurowe rzeki oraz Dennis Berry, który znany jest z filmów: Gwiezdne wrota, Nieśmiertelny, Largo czy Trucizna.

Mata Hari – kiedy premiera?

Premiera serialu, w pierwszym odcinku już dziś, 30 marca 2021 roku, o godzinie 21:40 na kanale TVP 2. 

Mata Hari – ile odcinków?

Serial Mata Hari liczy sobie 12 odcinków. Pierwszy z nich pojawi się już dziś, zaś kolejne będą pojawić w dniach najbliższych. 

Mata Hari odc.1 - 30 marca, godzina 21:50
Mata Hari odc.2 - 31 marca, godzina 21:50 Opis 1 i 2 odcinka serialu
Mata Hari odc.3 - 1 kwietnia, godzina 21:50 Opis 3 i 4 odcinka serialu
Mata Hari odc.4 - 6 kwietnia, godzina 21:50 Opis 4 i 5 odcinka serialu
Mata Hari odc.5 - 7 kwietnia, godzina 21:50 Opis 5 i 6 odcinka serialu
Mata Hari odc.6 - 8 kwietnia, godzina 21:50 Opis 6 i 7 odcinka serialu
Mata Hari odc.7 -  12 kwietnia, godzina 21:50 Opis 7 i 8 odcinka serialu 
Mata Hari odc.8 -  13 kwietnia, godzina 21:50 Opis 8 i 9 odcinka serialu
Mata Hari odc.9 -  14 kwietnia, godzina 21:50 Opis 9 i 10 odcinka serialu
Mata Hari odc.10 -  15 kwietnia, godzina 21:50 Opis 10 i 11 odcinka serialu
Mata Hari odc.11 -  19 kwietnia, godzina 21:50 Opis 11 i 12 odcinka serialu
Mata Hari odc.12 -  kwietnia, godzina 21:50

Mata Hari – opinie

Serial Mata Hari jest produkcją nie tylko skupiającą się na postaci autentycznej, bazującą na faktach historycznych, ale także serialowym dramatem rozgrywającym się w trudnych czasach wojennych. 

Czytaj również: Kto zabił Sarę? - tajemniczy serial kryminalny z premierą na Netflix

Produkcja ma szansę zaciekawić nie tylko tymi wspomnianymi elementami, ale także dobrą aktorską obsadą, wielowątkowością i intrygami politycznymi i wojskowymi. 

Mata Hari – książki

Serial Mata Hari powstał na własnym scenariuszu, na własnej historii i pomyśle. Nie mniej jednak istnieje sporo książek opowiadających o tej niezwykłej, pięknej i niebezpiecznej kobiecie szpiegu. Proponujemy lekturę jednej z nich, autorstwa Sławomira Leśniewskiego, o tytule Mata Hari.

Książkę „Mata Hari” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.