Matrix – Walka w dwóch światach...

Data: 2021-01-10 08:00:02 Autor: tadas

Film Matrix to wielki sukces i fenomen wśród produkcji sci-fi, która porwałą cały świat i odcisnęła na nim piętno na wielu poziomach. Jak dość prosta historia o hakerze przerodziła się w wielki sukces? O czym jest ta produkcja? Kto w niej wystąpił?

Obrazek w treści

Matrix to amerykański film akcji z 1999 roku w reżyserii braci Wachowskich.

Matrix – opis

O czym jest film Matrix? Thomas Anderson to przeciętny programista, który pracuje dla korporacji Meta Cortechs. Prywatnie w sieci zajmie się hakowaniem, kryjąc się za pseudonimem Neo. Przez cały czas odczuwa dziwne poczucie niepokoju stanem świata, jego stabilnością oraz poprawnym funkcjonowaniem. Odczuwa, że coś jest nie tak. W pewnej chwili kontaktuje się z nim tajemniczy mężczyzna, Morfeusz. To on otwiera przed nim prawdę.

Jak się okazuje, przez cały czas Neo żył w świecie wykreowanym cyfrowo, a realna rzeczywistość stoi na krawędzi przetrwania. Zagłada nadchodzi, a nasz bohater jest jedyną nadzieją....

Czytaj także: "Szybki jak śmierć" – niebezpieczny biznes

Stając na czele Rebeliantów, będzie się starał powstrzymać maszyny, realizując różne zadania w dwóch rzeczywistościach. Zrealizowanie wyznaczonego zadania będzie niemalże niemożliwe do osiągnięcia....

Matrix – obsada

Kto wystąpił w Matrix? Na bazie swojego występu najmocniej wypromował się młody Keanu Reeves, znakomitym aktor świetnie radzący sobie ze swoją karierą, obejmującą występy w Słodkim listopadzie, John Wick, Dom nad jeziorem, Adwokat diabła i w polskiej grze studia CD Projekt RED - Cyberpunk 2077.

Czytaj także: Hobbit: niezwykła podróż – Gandalf, Bilbo oraz krasnoludy ruszają do walki ze Smaugiem!

U jego boku wystąpili Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss czy Hugo Weaving.

Matrix – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Matrix? Emisja telewizyjna odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia o godzinie 20:05 na antenie telewizji TVN. 

Czytaj także: "Dracula: Historia nieznana" - czy Drakula istniał naprawdę?

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD oraz na Netflixie.

Matrix – opinie

Film Matrix został znakomicie przyjęty, zainteresowanie produkcją było wielkie i wręcz niepokojące, gdyż jak wskazały później statystyki, pod jego wpływem wielu ludzi doprowadziło się do śmierci, pragnąc wyrwać się z matrixa....

Czytaj także: "Dom nad jeziorem". Romans w przyszłości

Matrix – książka

Film Matrix jest samodzielną historią, która porwała świat i stała się początkiem dla wielu opowieści czy historii, które po dziś dzień rozwijają pomysły zaimplementowane w tej propozycji. Być może zatem zechcecie się zapoznać z jedną z nich, z książką Matrix Jerzego Prokopiuka.

Książkę Matrix w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.