Medium, dramat fantasy o trójce dotkniętych przez los ludzi, wierzących w życie pozagrobowe

Data: 2024-06-19 09:47:40 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Na kanale TVN 7 dziś, w godzinach wieczornych udostępniony zostanie dramat obyczajowy, z domieszką fantasy i romansu, o tytule Medium. Historia trójki niezwiązanych ze sobą, ich dramatów i wiary w życie poza życiem, dziś w TV. 

 Matt Damon jako George Lonegan oraz Cécile De France jako Marie Lelay w filmie "Medium". 

Film Medium to produkcja amerykańska, z roku 2010, klasyczne kino dramatyczne, które już dziś będzie można dziś obejrzeć w polskiej telewizji, za sprawą kanału TVN 7. O czym jest? I czy warto go zobaczyć? 

Medium – opis filmu

Film Medium to opowieść o trzech osobach, które z początku się nie znają. Łączy ich silnie przeświadczenie, że oprócz życia, jest także coś po śmierci oraz życiowe tragedie, jakich doświadczyli. George Lonegan jest zwykłym robotnikiem, który jako dziecko uległ poważnemu wypadkowi i zyskał możliwość kontaktowania się ze zmarłymi. Kiedyś był medium, ale skończył z tym. Francuska pisarka Marie Lelay, spędzająca wakacje w tropikach prawie tam ginie, zalana wodą z tsunami. Przez dłuższą chwilę przebywa w śmierci klinicznej. Nie umie wrócić do dawnego życia. 

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

Jest i mieszkający w Londynie Marcus, który po śmierci swojego brata bliźniaka trafia do rodziny zastępczej, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią brata. Pewnego dnia ich losy łączą się w bardzo zaskakujących okolicznościach. 

Medium – obsada filmu

W głównych rolach w filmie wystąpili: Matt Damon jako George Lonegan, Cécile De France jako Marie Lelay i Frankie McLaren jako Marcus. W pozostałych rolach pojawiają się: Jay Mohr, Bryce Dallas Howard, George McLaren, Thierry Neuvic, Marthe Keller, Derek Jacobi.

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Reżyserem filmu jest Clint Eastwood, zaś autorem scenariusza Peter Morgan.

Medium – gdzie obejrzeć film?

Film Medium to klasyczny film dramatyczny, w którym jednak znajdziemy nieco z produkcji fantasy i romansu, którego premiera miała miejsce w 2010 roku.  

Czytaj również: Książę i ja: Królewskie wesele – królewska komedia romantyczna znów na ekranach 

Medium wyemituje stacja TVN 7, w środę, 19 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00. Powtórka w piątek, 21 czerwca, o godzinie 23:05, na Metro TV, a także w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 17:15 na TVN 7. 

Medium - opinie o filmie

Film Medium przypadnie do gustu zwolennikom produkcji nastawionych na opowieści dramatyczne, a także na pewne zjawiska paranormalne. Spodoba się także zwolennikom fantasy i nutki opowieści romantycznej. 

Przeczytaj także:


Film ma na swoim koncie nagrodę filmową - David di Donatello - Najlepszy film zagraniczny Clint Eastwood oraz nominację do Oscara i kilka innych nominacji do filmowych nagród. 

Tagi: filmy w tv, dramaty, fantasy, romanse, telewizja, tvn,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje