Czy będzie 2 sezon serialu Miłość w czasach wojny?

Data: 2021-11-25 13:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Miłość w czasach wojny, dziś oficjalnie zakończy emisję ostatniego odcinka na antenach Telewizji Polskiej, tymczasem warto sobie w tej chwili zadać pytanie czy hiszpańska seria doczeka się drugiego sezonu. Czy jest już dostępna kontynuacja?

Obrazek w treści 

Miłość w czasach wojny to hiszpański serial obyczajowy z 2017 roku, opracowany z myślą o platformie Netflix.

Królowa i konkwistador – o czym jest serial?

O czym opowiada Miłość w czasach wojny? Akcja serialu zabiera widzów do 1921 roku, gdy państwo Hiszpańskie mierzy się ze zbuntowanymi siłami Riffiani, kierowany przez samego Abd el-Krima. Brutalne pojedynki odbierają życie tysiącom ludzi.

Może zainteresować cię także: 

Królowa Wiktoria Eugenia decyduje się posłać grupę pielęgniarek Czerwonego Krzyża, celem ratowania ofiar oraz utworzenie szeregu szpitali, zmniejszających brutalne i bezwzględne efekty walk. Całą akcją prowadzić będzie księżna Maria del Carmen.

W Korpusie Dam, otwartym celowo w Melilli pracować będzie niezwykle odważna grupa w postaci Veronicili, Pilar Julii, jej brata Pedro oraz narzeczonego Andreasa.

Miłość w czasach wojny – czy warto obejrzeć?

Serial cieszył się sporym zainteresowaniem na antenach telewizji polskiej, nieco inaczej było na Netflixie, ale pomimo tego w obu miejscach marka spotkała się z ciepłym przyjęciem oraz docenieniem opowieści i gry aktorskiej, o świetne odwzorowanych warunkach nie wspominając.

Miłość w czasach wojny – Czy będzie 2 sezon?

Po dziś dzień oficjalnie nie zapowiedziano prac nad drugim sezonem, w związku z czym w telewizji dostępne jest 20 odcinków, natomiast na platformie strumieniowej widzowie uświadczą 13 epizodów z nieco innym wymiarze czasowym.

Czytaj także: Moje wspaniałe życie – kolejna polska komedia zapowiedziana na sierpień tego roku

Miłość w czasach wojny 2 sezon – kiedy powstanie

Od 2017 roku nie zdecydowano się rozwinąć tej marki, której popularność zawiodła producentów i właścicieli wspomnianej platformy strumieniowej, w związku z czym 13 (lub 20 w tv) rozdziałów, zamknęło historię wszystkich bohaterów. Na tę chwilę NIE ma planów rozwijania W czasach wojny (Miłość w czasach wojny).

Miłość w czasach wojny – Czy jest książka?

Seria Miłość w czasach wojny jest w pełni oryginalną produkcją w reżyserii Dawida Pinillosa, NIE opartą o żadną książkę. Fani literatury mają do dyspozycji jednak wiele innych ciekawych tytułów, które poruszają podobną tematykę. 

Pani z wieży - książka

Warto w związku z tym rozważyć między innymi książkę Pani z wieży autorstwa Magdaleny Wali (Wydawnictwo Książnica). Publikacja przedstawia losy młodej dziedziczki, Elizy Baranowskiej, która musi przetrwać w czasie trwającej w kraju wojny polsko-bolszewickiej. W tym czasie angażuje się w prace na froncie jako sanitariuszka. 

Książkę Magdaleny Wali kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.