Misery, kultowy thriller oparty na książce Kinga z brawurową rolą Kathy Bates

Data: 2022-05-27 11:07:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Fenomenalna Kathy Bates, świetna ekranizacja książki i trzymające w napięciu filmowe widowisko. To wszystko w thrillerze z roku 1990, opartego na powieści Kinga, o tytule Misery. Film do obejrzenia dziś w telewizji. 

Obrazek w treści Misery, kultowy thriller oparty na książce Kinga z brawurową rolą Kathy Bates  [jpg]

Film Misery to kultowa już produkcja, która mimo tego, że wiele razy pojawiała się już w TV, wciąż intryguje, zaciekawia i przede wszystkim trzyma w napięciu. O czym opowiada film? Kto znalazł się w jego obsadzie? I gdzie można go obejrzeć? Sprawdzamy i odpowiadamy! 

Misery – opis filmu 

Film Misery to ekranizacja książki Kinga, powieści o takim samym tytule. Jest to thriller z elementami horroru, który opowiada przerażającą historię pisarza, Paula Sheldona, zajmującego się tworzeniem romansów, które stały się bestsellerami. W ostatniej swojej książce zamierza uśmiercić jej bohaterką. Gdy podczas fatalnej pogody ulega wypadkowi samochodowemu, przy drodze znajduje go jego wierna fanka, Ann Wilkes. 

  Czytaj również: Sprawa dla reportera - odcinek 854. Co wydarzy się w nowym odcinku?

Ann jest pielęgniarką, więc może zająć się pisarzem. Wszystko wydaje się w porządku, ale do czasu, gdy kobieta dowiaduje się o planach Paula. Wpada wtedy w złość i siłą, nawet robiąc krzywdę psiarzowi, zatrzymuje go w swoim domu, zmuszając do napisania książki na jej zasadach. 

Misery – obsada filmu

W filmie Misery w fenomenalnej roli pielęgniarki psychopatki, za którą dostała Oskara i Złoty Glob, Kathy Bates. Aktorkę można oglądać w takich hitowych filmach jak: O północy w Paryżu, Smażone zielone pomidory czy serii American Horror Story. Towarzyszy jej w roli pisarza James Caan, którego możemy oglądać w filmach: Ojciec chrzestny, Gracz czy Serce do walki

   Czytaj również: Misery, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Richard Farnsworth, Frances Sternhagen, Lauren Bacall, Graham Jarvis, Jerry Potter, Thomas Brunelle, June Christopher.

Reżyserem filmu jest Rob Reiner, mający na swoim koncie między innymi takie filmy, jak: Wilk z Wall Street, Razem czy osobno?, Tylko miłość.

Misery – gdzie obejrzeć film?

Film Misery miał swoją premierą w tym roku, w roku 1990, a film można już było oglądać w polskiej telewizji, nie raz. Dziś będziemy mogli go zobaczyć ponownie, ale po raz kolejny.

   Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 23 do 29 maja 2022 roku

Film będzie można obejrzeć w piątek, 27 maja 2022 roku, o godzinie 20:05, na kanale TVP Kultura, a także w niedzielę, 29 maja o godzinie 2:45 na TVP Kultura - emisja powtórkowa. 

Misery – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który przypadnie do gustu widzom, którzy kochają prozę Kinga i ekranizację jego książek. Misery to już filmowa klasyka, film nagradzany, który przypadnie do gustu miłośnikom trzymających w napięciu thrillerów. To także świetny scenariusz i doskonała gra aktorska. 

   Czytaj również: Delikatność - ujmująca za serce komedia romantyczna o odnajdywaniu szczęścia

Film na swoim koncie nagrody filmowe. Są to: Oscar - Najlepsza aktorka pierwszoplanowa Kathy Bates oraz Złoty Glob - Najlepsza aktorka w dramacie Kathy Bates a także wiele nominacji do filmowych nagród. Są to: Saturn - Najlepszy horror; Najlepsza aktorka Kathy Bates; Najlepszy aktor James Caan; Najlepsza aktorka drugoplanowa Frances Sternhagen; Najlepszy scenariusz William Goldman.

Misery – książki

Film Misery to produkcja będąca kolejną ekranizacją twórczości mistrza grozy, Stephena Kinga, którego książki, w tym powieści i opowiadania często są przenoszone na ekran, zarówno w forie filmów, jak i seriali. Film powstał na bazie powieści Misery

Książkę „Misery” (Wydawnictwo Prószyński i S-ka) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Misery
Stephen King0
Okładka książki - Misery

Paul Sheldon jest autorem poczytnych tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki...

dodaj do biblioteczki
Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje