Oto najlepsze książki dla dzieci i młodzieży 2019! Znamy nominacje do tytułu Książki Roku 2019 polskiej sekcji IBBY

Data: 2019-11-25 20:22:28 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Oto najlepsze książki dla dzieci i młodzieży 2019! Znamy nominacje do tytułu Książki Roku 2019 polskiej sekcji IBBY

Znamy już nominowanych w konkursie Książka Roku 2019 polskiej Sekcji IBBY. Wyniki konkursu poznamy 17 grudnia 2019 podczas uroczystej gali w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie.

Gratulujemy nominowanym!

Nominacje graficzne w konkursie Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY

Jury: Joanna Olech (przewodnicząca), Grażka Lange, Tomasz Broda

Nominacje literackie w konkursie Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY

Jury: Maciej Skowera (przewodniczący), Justyna Deszcz-Tryhubczak, Joanna Żygowska

Nominacje do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY

  • Lucyna Brzezińska -Eluszkiewicz – animatorka kultury, autorka oryginalnych warsztatów, imprez i cykli tematycznych propagujących czytelnictwo m.in. TuCzyTam i CzyTam Świat, Czytanie i Działanie. Pracuje w Fundacji 12 Kamienica w Bydgoszczy.
  • Joanna Grzelczyk – bibliotekarka i promotorka literatury w Polsce i zagranicą. Inicjatorka akcji „Czytam po polsku” oraz organizatorka spotkań z polskimi twórcami „Noc w Bibliotece” w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.
  • Urszula Hoczyk – kustoszka w Bibliotece Gminy Stare Babice. Założycielka lokalnych Dyskusyjnych Klubów Książki, organizatorka wielu akcji promujących czytelnictwo, m.in. „Bibliotekarka z bajkową walizką”, „Bibliobajka”. Autorka rubryki w lokalnej „Gazecie Babickiej”.
  • Danuta Świerczyńska -Jelonek – pedagożka, literaturoznawczyni, nauczycielka akademicka, która wykształciła kilka pokoleń nauczycielek i nauczycieli. Autorka i współautorka wielu pozycji naukowych, artykułów. Członkini kolegium redakcyjnego kwartalnika o książce dla dzieci „Guliwer”. Zasiadała w jury wielu nagród literackich. Przyjaciółka wielu domów dziecka i zakładów opiekuńczych dla młodzieży, gdzie działa biblioterapeutycznie, przynosząc dzieciom książki najwyższej jakości i organizując działania wokół nich.

Kapituła: Beata Jewiarz, Iwona Haberny, Małgorzata Narożna

Konkurs Książka Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nagrody pieniężne w konkursie sponsorują wydawnictwo Nowa Era, partner konkursu oraz firma Lotos Poligrafia Sp. zo.o.

Serwis Granice.pl – wszystko o literaturze jest patronem medialnym konkursu. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.