Zainspiruj się jej historią. Fragment książki „Namaszczenie Debory"

Autor: Sławomir Krempa
News - Zainspiruj się jej historią. Fragment książki „Namaszczenie Debory

Zainspiruj się historią Debory – kobiety pełnej mocy i ogromnego wpływu.

Namaszczenie Debory to książka o stawianiu odważnych kroków wiary w miejscu Bożego powołania i pokonywaniu różnego rodzaju trudności. Bez względu na to, co Ciebie dzisiaj ogranicza, Bożym pragnieniem jest, abyś w Jego mocy wzniosła się ponad te przeszkody. Teraz jest czas, by wejść w pełnię swojego powołania, do którego Bóg cię przeznaczył!

W Biblii, w Starym Testamencie czytamy o Deborze, która była jednym z sędziów Izraela. Pełniła funkcję mediatora, militarnego doradcy, a jednocześnie była prorokinią i matką narodu. Debora pokonała wiele kulturowych ograniczeń, w których żyła – jej postawa nie wynikała z buntu, lecz posłuszeństwa  Bogu, aby przynieść wolność swojemu pokoleniu.

Tak samo jak w czasach Starego Testamentu, tak i dzisiaj Bóg powołuje kobiety do zadań, które być może je przewyższają.

Podejmij wyzwanie, aby stać się współczesną Deborą, która w miejscu swojego wpływu, w rodzinie, w pracy zawodowej, w Kościele z odwagą poprowadzi innych do Boga.

Do lektury książki Namaszczenie Debory zaprasza Wydawnictwo Koinonia. Dziś w naszym serwisie znajdziecie jej premierowe fragmenty:

Fragment Wstępu

Powiedzmy sobie jasno: przyjęcie wspaniałego, Bożego powołania nie jest łatwe ani godne uznania w oczach innych. Zawsze będą przeszkody do pokonania i z pozoru bardziej atrakcyjne sposoby życia. Jednak Bóg wzywa nas do tego, byśmy żyły jako Jego ambasadorki pośród narodów, szerząc Jego miłość i czyniąc wieczną różnicę w życiu tych, którzy są w zasięgu naszego wpływu.

Nie chodzi tu o to, by Bóg był częścią twojej historii, ale o to, byś ty była częścią Jego historii. I nie chodzi o to, kto jest po twojej stronie albo przeciwko tobie, ale o to, po czyjej ty jesteś stronie.

I nie tylko jesteś kobietą autorytetu; jesteś także kobietą, która jest poddana autorytetowi.

Czy będę żyć pochłonięta tym, kto jest za mną lub przeciwko mnie, czy raczej będę żyć pochłonięta tym, za kim ja jestem? Czy to ja zostawiam po sobie ślad i wypełniam jakiś humanistyczny cel, czy raczej Bóg zostawia swój ślad przeze mnie?

Gdy Pan poprowadzi cię ku przyjęciu twojego powołania i poruszy twoje serce, zwracając je w kierunku Jego przeznaczenia i celu dla ciebie, wierzę, że wzbudzi się w Tobie podobne poczucie Bożego przynaglenia i odpowiedzialności za sprawy większe od ciebie samej.

Wierzę, że zaczniesz widzieć siebie jako kobietę wpływu, pełną mocy, mającą zdolność przekonywania. Z twojego ducha wzniesie się natchniony przez Boga okrzyk, gdy oznajmisz: „Nie na mojej warcie!”. Pasja i sprawiedliwe oburzenie Pana budzi się w sercach kobiet, które w modlitwie biorą miecz Ducha, by przez modlitwę i wstawiennictwo dotykać Nieba i sprowadzać na ziemię odnowę.

Tak jak Debora została powołana do bycia Bożą rzeczniczką, mówiącą o Jego objawieniu i strategii, które miały doprowadzić jej naród do zwycięstwa, widzę, jak bierzesz na siebie tę samą rolę i chodzisz w namaszczeniu mądrości i objawienia, by przynosić rozwiązania. Przyjmiesz te cechy namaszczenia Debory i będziesz wypowiadać właściwe słowa, wzbudzając mężczyzn i kobiety na strategicznych pozycjach, by orędowali za Królestwem oraz wspierali jego rządy i poszerzanie się.

Fragment Rozdziału 1

CZASY I PORY POWOŁANIA

Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy

pod Niebem.

Kzn 3:1

Nasze pierwsze spotkanie z Deborą i jej historią jest dość imponujące.

W Księdze Sędziów 4:4 czytamy, że Debora była prorokinią, żoną Lappidota oraz że wykonywała obowiązki sędziego Izraela. Czy zdarzyło ci się kogoś poznać, a gdy usłyszałaś, jak z pewnością i niestrudzenie recytuje listę wszystkich swoich osiągnięć, poczułaś się onieśmielona, niekompetentna i nieznacząca? Albo jeszcze lepiej – czy otrzymałaś kiedyś prorocze słowo o wszystkich dobrych dziełach, jakie masz dla Pana dokonać, po czym pomyślałaś w duchu: „To proroctwo jest kompletnie nietrafione; ktoś tu się bardzo pomylił”. Być może czujesz, że twoja przeszła i obecna rzeczywistość są tak dalekie od deklarowanej przez to proroctwo przyszłości, że trudno ci znaleźć wiarę, by je przyjąć jako realną możliwość. Albo być może je doceniasz, ale jednocześnie zastanawiasz się, jak znajdziesz czas, by to wszystko osiągnąć.

Chcę, byś wzięła głęboki oddech i powtórzyła ze mną słowa z Księgi Kaznodziei Salomona 3:17: …na każdą bowiem sprawę i na każdy czyn jest czas wyznaczony. Jaka szkoda, że nikt nie zapoznał mnie z tą koncepcją, gdy byłam dwudziestolatką. Pozwól, że wyjaśnię. Gdy miałam dwadzieścia pięć lat, otrzymałam swoje pierwsze, prorocze słowo o posiadaniu namaszczenia, jakie miała Debora, by zanieść je narodom. Gdy zajrzałam do Pisma i odkryłam, kim była Debora i co osiągnęła, zaczęłam tak bardzo się martwić, że znalazłam się na skraju załamania nerwowego.

Przeszłam właśnie bolesny rozwód, miałam dwuletnią córkę, u której oficjalnie zdiagnozowano ślepotę, i pracowałam na państwowej posadzie, która wymagała nieraz cotygodniowych podróży.

Łatwiej mi było uwierzyć, że osoby przekazujące to proroctwo się pomyliły, niż wziąć na siebie kolejny ciężar. Nie byłam jednak świadoma, że Debora była kobietą w średnim wieku, która prawdopodobnie przeszła w życiu przez różne okresy, zanim stała się tą, o której czytamy w Biblii.

Boże powołanie jest progresywne. Bóg będzie cię stopniowo rozwijał, aż osiągniesz pełnię Jego planu. Naprawdę wierzę, że Pan będzie cię formował i kształtował dla namaszczenia Debory, posługując się wszystkimi doświadczeniami twojego życia. Każda funkcja, jaką możesz wykonywać, i każda rola, jaką możesz odegrać, będzie znacząca dla twojego sposobu wyrażania namaszczenia Debory.

Jeden z moich duchowych ojców, Alvin Green, dał mi radę, którą chcę ci przekazać. Powiedział: „Michelle, najlepszą metodą na zjedzenie słonia jest zrobić to po jednym kęsie na raz!”. Jeśli jesteś podobna do mnie i chcesz zrealizować wszystko to, co Bóg ma dla twojego życia, czytaj dalej tę książkę i rozdział po rozdziale, bierz po jednym metaforycznym kęsie na raz. Nie bądź przytłoczona. Krok po kroku mów Bogu „tak” w swoim sercu.

Nauczyłam się, że Bóg chce użyć całego naszego życia. Jedną z ról Debory była rola żony. Wierzę, że Duch Boży podkreślił ten aspekt wizerunku Debory, ponieważ chciał, by wiele kobiet mogło się z nią utożsamić. Czasem możemy ubóstwiać postaci biblijne, nie uświadamiając sobie, że byli to po prostu ludzie, którzy powiedzieli „tak” Bożemu powołaniu. Gdy już powiesz „tak”, Duch Święty wyposaży cię, byś mogła wypełnić swoje otrzymane od Boga przeznaczenie.

Pełen rozwój Bożego powołania wymaga czasu. Bóg korzysta ze wzorców, działa w cyklach, okresach i porach. Jego powołanie dla twojego życia będzie miało okresy i pory rozwoju oraz wzorce, których wprowadzenie Bóg zamierzył. Gdy właściwie rozumiesz bieżący czas, uchwycisz Boży plan dla twojego życia. W Dziejach Apostolskich 17:26 czytamy, że Bóg z góry ustalił wyznaczone dla nas okresy. Jeśli zechcesz przyjąć wezwanie do tego, by z powodzeniem chodzić w namaszczeniu Debory, będziesz musiała nauczyć się rozróżniać czasy i pory, jakie Bóg już dla ciebie wyznaczył, oraz właściwie dopasowywać swoje działania do Jego grafiku.

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Namaszczenie Debory
Michelle McClain-Walters
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wszechświaty
Leonardo Patrignani
Wszechświaty
Poszukiwana
Sophie McKenzie
Poszukiwana
Święta dobrych życzeń
ks. Jan Twardowski
Święta dobrych życzeń
Chłopak z Francji
Hilary Freeman
Chłopak z Francji
Pokaż wszystkie recenzje