Namaszczenie Debory

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2018-03-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-64489-30-3

Zainspiruj się historią Debory – kobiety pełnej mocy i ogromnego wpływu.

Namaszczenie Debory to książka o stawianiu odważnych kroków wiary w miejscu Bożego powołania i pokonywaniu różnego rodzaju trudności. Bez względu na to, co Ciebie dzisiaj ogranicza, Bożym pragnieniem jest, abyś w Jego mocy wzniosła się ponad te przeszkody. Teraz jest czas, by wejść w pełnię swojego powołania, do którego Bóg cię przeznaczył!

W Biblii, w Starym Testamencie czytamy o Deborze, która była jednym z sędziów Izraela. Pełniła funkcję mediatora, militarnego doradcy, a jednocześnie była prorokinią i matką narodu. Debora pokonała wiele kulturowych ograniczeń, w których żyła – jej postawa nie wynikała z buntu, lecz posłuszeństwa  Bogu, aby przynieść wolność swojemu pokoleniu.

Tak samo jak w czasach Starego Testamentu, tak i dzisiaj Bóg powołuje kobiety do zadań, które być może je przewyższają.

PODEJMIJ WYZWANIE, ABY STAĆ SIĘ WSPÓŁCZESNĄ DEBORĄ, KTÓRA W MIEJSCU SWOJEGO WPŁYWU, W RODZINIE, W PRACY ZAWODOWEJ, W KOŚCIELE Z ODWAGĄ POPROWADZI  INNYCH DO BOGA!

Kup książkę Namaszczenie Debory

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-06-14, Przeczytałem,
Zaczerpnij z dobrego źródła Każdy ma swoje życiowe powołanie. Problem leży w tym, jak je rozpoznać. Jak wybrać tę drogę w życiu, na której połączymy nasze zdolności, umiejętności, chęci, satysfakcję z wykonywanej pracy, spełnienie, zadowolenie z tego, kim jesteśmy i co robimy. To wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jeśli rozejrzymy się uważnie wokół siebie, zobaczymy sporo osób, które nie są zadowolone z tego, kim są, jak żyją, jaką pracę wykonują. Osób sfrustrowanych, negatywnie oddziałujących przez to na innych. Być może mają one nadmierne oczekiwania wobec życia. Być może nie potrafią znaleźć w tym, co robią radości, przyjemności. A może po prostu nie odkryły swojego powołania? Książka Namaszczenie Debory autorstwa Michelle McClain-Walters jest skierowaną do kobiet-chrześcijanek pewnego rodzaju odezwą o zmianę swojego życia. Odezwą do tych, które czują, że nie realizują swojego powołania należycie wskutek różnorakich ograniczeń. Wzorem dla nich ma stać się starotestamentowa postać Debory. Są kobiety, które chciałby mocniej zaangażować się w życie – zwłaszcza wspólnoty religijnej, do której należą. Które czują, że mogłyby być bardziej wpływowe i aktywne. Często odczuwają one presję otoczenia, presję ograniczeń kulturowych czy związanych ze stereotypami. Michelle McClain-Walters wzywa je, by przezwyciężyły wszystko to, ...

Opinie o książce - Namaszczenie Debory

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

"Namaszczenie Debory" to książka, którą czytałam w trudnym dla siebie czasie. Pierwszy raz od wielu lat zachorowałam na tyle poważnie, że nie mogłam jeść, wszystko bolało i niewiele mogłam sama z siebie. To był idealny moment na czytanie tej książki!

Choć nawet na lekturę brakowało sił, to poznawanie historii Debory powoli i po kawałku sprawiło, że miałam okazję bardziej zagłębić się w jej historię, przeżyć ją i przyswoić bardzo powoli.

Kim była Debora i co ma wspólnego ze mną? Czy kobieta żyjąca wieki temu może mieć wpływ na nas – żyjące dziś?

W Starym Testamencie poznajemy tę bohaterkę jako sędzię Izraela, wybitnego mediatora, dowódcę, proroka i nade wszystko matkę narodu.

Michelle McClain-Walters pięknie pokazuje nam nie tylko sama postać, ale jej oddziaływanie na życie innych.

Dlaczego Debora mogła zostać kobietą, która miała nie tylko wpływ, ale potrafiła go dobrze wykorzystać? Skąd czerpała mądrość i siłę? Dlaczego jej słuchano? I jak to się ma do mnie?

Książka nie jest opisem biograficznym – powiedziałabym raczej, że jest przedstawieniem starotestamentowej bohaterki w taki sposób, by pobudzić kobiety dziś do życia takiego, do jakiego powołuje nas Bóg.

Autorka w fenomenalny sposób zaczęła prowadzenie mnie przez historię Debory. Jest czas i pora powołania – jak rozpoznać czy teraz jest dla mnie czas słuchania czy działania? Dostałam wiele cennych wskazówek!

"Boże powołanie jest progresywne. Bóg będzie cię stopniowo rozwijał, aż osiągniesz pełnię Jego planu. Naprawdę wierzę, że Pan będzie cię formował i kształtował dla namaszczenia Debory, posługując się wszystkimi doświadczeniami twojego życia. Każda funkcja, jaką możesz wykonywać, i każda rola, jaką możesz odegrać, będzie znacząca dla twojego sposobu wyrażania namaszczenia Debory". Str.16

Czym jest przywództwo służebne, jak rozpoznawać duchy, skąd brać ponadnaturalną mądrość?

Debora była matką, czcicielką, wojowniczką, prorokiem, a nade wszystko miała serce pełne dobra i mądrości – tak, że ufano jej bezgranicznie.

Jak stać się taką kobietą?

Autorka udziela wielu cennych, praktycznych rad, proponuje też konkretne modlitwy. Pokazuje, że Bóg uzdalnia kobiety do wielkich rzeczy. I daje im wszystko co potrzebne, by realizować i wypełnić to co nam powierza. Tak! Każdą kobietę powołuje do wielkich spraw i daje jej wszystko by nim sprostała!

Nie wiem jak kwalifikować tę książkę. Nie jest to poradnik, choć zawiera wiele cennych i mądrych rad i sugestii. Nie jest to niczyja biografia, a niezwykle opowiada historię Debory. Wiem jednak czym ta książka może się stać – twoim i moim dziennikiem duchowej wędrówki. Wchodzisz w to?

Jeśli czujesz, że nie masz w swoim życiu na nic wpływu – przeczytaj obowiązkowo. Jeśli czujesz, że nie wiesz gdzie jest twoje miejsce na świecie, nie wiesz kim jesteś i dokąd zdążasz – pozwól się poprowadzić Michelle i jej spojrzeniu na Deborę – ta książka może rozpalić w tobie iskrę nadziei, działania, inspiracji. Polecam!

Avatar użytkownika - tmaria
tmaria
Przeczytane:2018-09-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Namaszczenie Estery
Michelle McClain-Walters0
Okładka ksiązki - Namaszczenie Estery

Zainspiruj się przykładem Estery – kobiety dobrego wpływu, która przezwyciężyła ograniczenia i przyniosła wyzwolenie Biblijna Estera była...