Namaszczenie Estery

Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: The Ester Anointing
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Paterek

Zainspiruj się przykładem Estery – kobiety dobrego wpływu, która przezwyciężyła ograniczenia i przyniosła wyzwolenie

Biblijna Estera była gotowa ryzykować życie, aby zobaczyć wybawienie rodaków i wypełnić Boży plan. Jej historia jest niezwykłym przykładem na to, że Bóg ma plan dla każdego. Estera odpowiedziała na Boże powołanie, została oczyszczona, przygotowana i pozycjonowana. To wszystko dało jej możliwość zmiany dekretu, który skazywał jej naród na śmierć. Nowy dekret, który wydała, przywrócił jej rodakom prawo do obrony siebie, swoich rodzin i wszystkiego, co posiadali.

Podobnie jak w czasach biblijnych Bóg dzisiaj pozycjonuje kobiety i daje im możliwość oddziaływania na kulturę w celu poszerzania Jego Królestwa. W książce Namaszczenie Estery znajdziesz klucze do tego, jak:
- odkryć miejsce twojego wpływu
- znaleźć Bożą przychylność dla twoich zleceń
- kroczyć w odwadze w twoim powołaniu
- panować berłem modlitwy i postu
- i wiele więcej!

Historia Estery może być twoją historią. Bez względu na to, skąd pochodzisz, albo jakimi umiejętnościami i talentami dysponujesz – jeżeli pozwolisz działać Bogu, On wprowadzi cię w nowe miejsce, skąd z twojego życia popłynie chwała dla Niego!

Kup książkę Namaszczenie Estery

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2017-03-30, Przeczytałam,
Michelle McClain-Walters odwiedziła ponad czterdzieści krajów, w których prowadziła szkoły prorocze, dzięki którym tysiące osób uczyło się słuchania Bożego głosu. W swojej książce również interpretuje Pismo Święte w taki sposób, by pomagało rozwiązywać problemy codziennego życia.   Namaszczenie Estery jest poszukiwaniem głosu silnych kobiet, które znamy z kart Biblii, a które mogą stanowić dla nas inspirację w codziennym życiu. Według autorki nadchodzi czas mądrych kobiet, które utworzą armię, mającą na celu pokonanie Szatana, który wypaczał przez wieki kobiecy wizerunek. Nie będą takie, jak mężczyźni, nie przejmą ich sposobów działania, zastosują własne. Jesteśmy wezwane do używania naszych darów i talentów, by wpływać na społeczeństwo, głosić Słowo Boże, nauczać, modlić się, prorokować i uwalniać narody. Słowa autorki świetnie sprawdziłyby się jako mowa motywacyjna, w formie książkowej wypadają momentami bardzo podniośle.   Kobieca mądrość nie wyklucza dbałości o siebie - piękna dusza wszak zamieszkuje zadbane ciało. Najpierw więc, wzorem biblijnej Estery, należy się oczyścić i namaścić olejkami. Kolejne etapy przygotowań to modlitwa i post. Post umacnia wolę, łamie pychę i przynosi pokorę. Michelle McClain-Walters podaje także teksty modlitw, które mogą pomóc przygotowywać się do wypełnienia misji ...

Opinie o książce - Namaszczenie Estery

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk

Jakiś czas temu czytałam książkę "Namaszczenie Debory", dziś przyszedł czas na inną wspaniałą kobietę – Esterę.

Obie książki wydane są w podobnym tonie i napisane przez tę samą autorkę, Michelle McClain-Walters. Kobieta od wielu lat prowadzi szkoły prorocze, ucząc słuchania Bożego głosu. To widać i czuć czytając jej książki – są pełne pasji, zaangażowania, doświadczenia, wiary.

Historia Estery jest niezwykła, choć wiele osób może nie znać jej dokładnie… Jako sierota, została przygarnięta przez wuja i zabrana na pałac króla, do jego haremu. Tam przygotowywano ją do bycia jego nałożnicą, jedną z wielu do wyboru. To było coś, co mogło zmiażdżyć serce młodej żydówce, która nie o takim życiu marzyła…

Kobieta gwałcona wielokrotnie przez króla, jest mu poddana. Ryzykuje własnym życiem by ratować swój naród przed planami Hamana, pozyskuje przychylność władcy.

Jaki dokonał się w niej przełom, że z wygodniej pozycji królowej, narażała siebie, by ratować innych? Co było w jej sercu, że pościła i prosiła o post innych w ważnej dla siebie sprawie?

Ta książka nie jest zwykłą biografią. To opowieść o każdej z nas. O zdeptanych marzeniach, niespełnionej roli i poszukiwaniu drogi jakiej chce dla nas Bóg.

Autorka w bardzo prosty, a zarazem głęboki sposób pokazuje, że każda kobieta została stworzona do wielkich rzeczy i że zostanie poprowadzona ze swojej doliny, swoich traum do zwycięstwa. Nie są to suche frazesy, ale głęboka refleksja nad sercem, które poszukuje.

Książka pokazuje kiedy i jak słuchać Bożego głosu by wyruszyć w odpowiednim czasie, miejscu i we właściwą stronę. Autorka daje konkretne wskazówki, modlitwy, świadectwa – pobudza nie tylko umysł, ale i serce, budząc pragnienie realizowania misji, która być może nie została jeszcze przeze mnie odkryta.

Urzekł mnie rozdział poświęcony… zapachowi. Jaka jest siła moich perfum? Czym pachnę? Estera była wiele miesięcy namaszczana olejami, by jej zapach spodobał się królowi. Jakim zapachem ja się charakteryzuję i czy moje piękno widać na zewnątrz?

"Buteleczki na perfumy występują w wielu pięknych kształtach i kreatywnych wzorach. Reprezentują one zewnętrzny wygląd kobiet. Jednak dobrze wiemy, że możemy nabyć przepiękny flakonik, który kryje w środku okropne perfumy. Czy zdarzyło ci się kupić bardzo drogie perfumy, które, jak się później okazało w domu, w ogóle nie pasowały do chemii twojego ciała i pachniały wręcz okropnie? Podobnie korzeń gorzkości zanieczyszcza aromat kobiety. Wtedy jej podejście i reakcja na sytuacje wydziela odrażającą woń, która sprawia, że wiele osób zostaje nią zanieczyszczonych.
Cierpienie nie czyni automatycznie kogoś mocniejszym lub lepszym. To, jak odpowiadasz na cierpienie, determinuje, czy zranienie uczyni cię lepszą, czy jeszcze bardziej zgorzkniałą osobą". Str. 50

Dlaczego tak ważne w naszym życiu są modlitwa, post czy wyrzeczenie się ducha sieroctwa? Jaki ma to związek z realizacją własnego powołania i odnalezienia tożsamości?

Czy potrafisz iść odważnie tam, gdzie posyła cię Bóg? Może jeszcze nie wiesz gdzie jest twoje miejsce? Autorka przeprowadza czytelniczkę przez etapy poszukiwania siebie w Bogu tak by iść odważnie, śmiało, pisząc dekret własnego życia na nowo. Pokazuje przeszkody jakie możemy napotkać i uczy, jak je pokonać.

Namaszczenie Estery to książka pełna nadziei dla każdej z nas. Nie jest to feministyczny manifest, ale pokazanie, że kobiety są powołane do rzeczy wielkich i ważnych. Jest zeszytem pełnym wskazówek, jak tę drogę mądrze obrać i z niej nie uciec. Jest źródłem inspiracji, modlitwy, spełnienia. Polecam tę lekturę każdej kobiecie, bez względu na to na jakim etapie życia się teraz znajduje.

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2017-12-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam, przeczytane, wymienię,

Książka w sam raz trafiła do mnie w okresie przedświątecznym. Autorka stara się zmienić wizerunek kobiet propagowany w historii chrześcijaństwa . Przekonuje, że Bogu nie zależy na tym, by kobiety były zniewolone, bezsilne, absolutnie posłuszne, ale aby były kobietami silnymi, umiały się oodnaleźć w różnych trudnych sytuacjach życiowych i aby potarfiły porażki przekuwać w sukcesy. Ważna w tym wszystkim jest wiara, która pozwoli to wszystko zrealizować.

Podczas czytania miałam wrażenie, że oczami wyobraźni widzę kaznodziejkę rodem z amerykańskiej telewizji, w satynowej lśniącej todze w ostrym kolorze, energicznie przemawiającą do zapełnionej sali rozentuzjazmowanych kobiet. I jak to na takich kaznodziejskich prezentacjach - człowiek łapie trochę pozytywnych fal o miłości, sile i że może więcej, niż mu się wydaje, jeśli tylko nie zabraknie mu wiary o ufności.

Namaszczenie Debory
Michelle McClain-Walters 0
Okładka ksiązki - Namaszczenie Debory

Zainspiruj się historią Debory – kobiety pełnej mocy i ogromnego wpływu. Namaszczenie Debory to książka o stawianiu odważnych kroków wiary...

Wizna
Jacek Komuda